Facebook dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri. Her geçen gün kullanıcı sayısı artan Facebook, birçok kesimden insana ev sahipliği yapıyor. Facebook’ta arkadaşlarınızla iletişim kurabilir, yeni insanlarla tanışabilir, ticari olarak satış yapıyorsanız ürünlerinizi tanıtabilirsiniz. Peki Facebook hesabı nasıl açılır ve kapatılır? Detaylar haberimizde…

Facebook hesabı nasıl açılır?

Facebook hesabı açmak kolay ve basit adımlardan oluşuyor.

1. Adım: Kendi Facebook hesabınızı açabilmek için öncelikle bir mail adresinizin olması gerekiyor. Hotmail, Gmail ve Yahoo gibi sitelerden kendinize bir hesap açabilirsiniz. Bu şekilde mail adresi adımınız tamamlanmış olur. Eğer mail adresim yok açmakla da uğraşamam derseniz telefon numaranız ile de bir Facebook hesabı açabilirsiniz. Fakat Facebook ileride işlerinizi daha kolayca halledebilmeniz için bildirimler ve güvenlik işlemleri gibi sizlerin mail açmanızı ve o şekilde kayıt olmanızı tavsiye ediyor.

2. Adım: http://www.facebook.com sitesine girmeniz gerekiyor. Ve ardından ana sayfada bulunan Hesap Aç yazısının altında kolayca bulunan isim, soy isminiz, mail adresiniz, şifreniz, doğum gününüz ve cinsiyetinizin sorulduğu yerleri eksiksiz ve doğru bir şekilde yazmanız gerekiyor. Hemen sonrasında da hesap aç yazan yere basabilirsiniz.

3. Adım: Yukarıda yazdığımız işlemleri eksiksiz yaptıktan sonra Facebook hesabı açmak için kullandığınız veya yeni açtığınız mail adresinize gelen doğrulama kodunu veya telefon numaranız ile hesabınızı açtıysanız telefon numaranıza gelen doğrulama koduyla ekranda gördüğünüz bölgeye doğru ve eksiksiz şekilde girin ve hesabınızı onaylayın.

Bu bahsettiğimiz adımları takip ettikten sonra Facebook hesabınız açılmış olacaktır. Profil fotoğrafınızı, kapak fotoğrafınızı gibi detayları istediğiniz gibi ekleyebilirsiniz. Facebook bu konuda size yardımcı olacaktır.

Facebook hesabı nasıl kapatılır?

Hesabınızı geçici olarak dondurmak dondurmak istiyorsanız:

1- Tüm Facebook sayfalarının sağ üst köşesinde bulunan hesap ayarlarına basınız.
2- Ayarlar’ı seçiniz ve sol kısımda yer alan Genel yazan yere tıklayınız.
3- Hesabını Yönet’i gördükten sonra basınız ve aşağıda yazan Hesabını dondur yazısına tıklayınız.

OKUYUN  2021’de bizleri bekleyen teknolojiler...

Bu adımları takip ettiğinizde ise hesabınız dondurulacaktır.

Hesabınız dondurulduğunda:

Profilinizi sizden başkaları göremez.
Arkadaşlarınıza gönderdiğiniz mesajlar görünmeye devam eder.
Facebook hesabınızı dondursanız bile Messenger hesabınızın aktif kalacağını unutmayın.
Arkadaşlarınızla Messenger üzerinden sohbetinize devam edebilirsiniz.
Facebook profil resminiz, Messenger’da arkadaşlarınızla konuşurken görünmeye devam eder ama Facebook üzerinden görünmez.
Facebook’unuzu tekrar açmak istediğiniz zaman normal bir şekilde giriş yapabilirsiniz.

Facebook’unuzu kalıcı olarak silmek ve bir daha giriş yapmak istemiyorsanız:

Hesabınızı kalıcı olarak sildikten sonra geri alamayacağınız için iyice bir düşünmenizi tavsiye ederiz.

Hesabınızı kalıcı olarak silmek için:

1- Tüm Facebook sayfalarının sağ üst köşesinde bulunan ‘Hesap Ayarları’na basınız.
2- Ayarlar yazan kısma ve oradan ‘Facebook Bilgileri’ne tıklayın.
3- ‘Hesabını ve Bilgilerini Sil’e tıklayın.
4- Şimdi ‘Hesabımı Sil’e basmanız gerekmektedir.

Eğer hesabınızı tamamen silip vazgeçtiyseniz ilk 14 gün içerisinde tekrar giriş yaparak hesap silme işleminizi iptal edebilirsiniz. Eğer 14 gün sonra giriş yapmaya çalışırsanız hesabınız tamamen silinmiş olacaktır. O yüzden hesabınızı tamamen silmeden önce tekrar düşünün.