Facebook, video üreticiler için para kazanma seçeneklerini genişletiyor. Bu içerik üreticiler tarafından yayınlanan videoları izleyenler için bu, muhtemelen daha fazla reklam göreceğiniz anlamına geliyor.

Facebook Uygulamasından Para Kazanma Direktörü Yoav Arnstein, bir blog gönderisinde içerik üreticiler artık bir dakika kadar kısa videolara yayın içi reklamlar ekleyebileceklerini yazdı- daha önce bu süre minimum üç dakikaydı.

Arnstein, “İleriye baktığımızda, ödüller veya ürün etkileşimi yoluyla katılımı artıran yayın içi reklam biçimlerini keşfediyoruz. İçerik üretici ödemelerinin artmasına yardımcı olurken, aynı zamanda insanlar için iyi bir görüntüleme deneyimi ve reklamverenlerin ilgili kitlelere ulaşması için bir yol sunmayı amaçlıyoruz,” diye yazdı. , şirketin “özellikle kısa biçimli videodan para kazanmaya odaklandığını” ve Facebook Hikayelerine çıkartma gibi görünen reklamları dahil etmenin bir yolunu test edeceğini de sözlerine ekledi.

Facebook, bu reklamlardan elde ettiği geliri video üreticilerle paylaşıyor ve program kriterlerini de güncellediğini söylüyor. Arnstein, Facebook’un yayın içi reklamcılık programını yalnızca davetli modundan çıkardığını ve son 60 gün içinde 60.000 dakika Canlı görüntüleme yapan içerik oluşturucuların katılmasına izin verildiğini belirtti. Ve ücretsiz Stars sunarak Stars’ın (hayranların içerik üreticileri desteklemek için kullanabileceği sanal bir para birimi) benimsenmesini teşvik etmek için 7 milyon dolarlık yatırım yapacaklarını belirtti.

OKUYUN  Clubhouse'dan Afganistan'da yaşayan kullanıcılar için önemli karar!