Şimdilik sadece iOS kullanıcılarıyla sınırlı popüler ses tabanlı sosyal uygulamalardan biri olan Clubhouse, resmi Android lansmanına yaklaşıyor. Kurucu ortak, bir Android uygulamasının halihazırda çalışmakta olduğunu onaylasa da, geliştirme hakkında fazla bir şey söylemedi. Ancak geliştirici ekip üyelerinden biri Twitter’da birkaç resim yayınlayarak Android uygulamasındaki çalışmanın neredeyse tamamlandığını ve şu anda muhtemelen son test aşamalarında olduğunu doğruladı.

Clubhouse Android uygulama geliştiricisi Mopewa Ogundipe tarafından yayınlanan görseller, Clubhouse’da bir profil açarken gördüğümüz kullanıcı arayüzünün aynısını gösteriyor. Ancak ekranın üst kısmında görülen bildirim panelinden uygulamanın muhtemelen bir Android telefonda çalıştığı anlaşılıyor. Ayrıca Ogundipe, ilk görüntüde “iPhone’umdan gönderildi” yazarken, ikincisinde profilinin biyografisine “Pixel’imden gönderildi” yazarak son testin Android’de yapıldığını bir kez daha belirtiyor.

Bununla birlikte, Clubhouse’un Android uygulamasının ne dağıtılmaya başlatılacağına dair bir tarih yok. Bununla birlikte, firmanın dünya çapında milyonlarca kullanıcıya açmadan önce sunucu kapasiteleri üzerinde çok çalışması gerekecek.

Clubhouse’un uzun zamandır Android dünyasına girmesi bekleniyor ve üzerinde çalışırken, bazı sahte uygulamalar Google Play Store’da çoktan ortaya çıktı. Siz de bu tip sahte uygulamaları indirmekten kaçının. Peki siz Clubhouse’un Android uygulamasını kullanacak mısınız? Yorumunuzu aşağıya yazarak Megabayt ekibiyle paylaşabilirsiniz.

OKUYUN  ''Instagram story'' nedir? Nasıl estetik ''story'' atılır?