WhatsApp’ta bir arkadaşınız tarafından engellendiniz ve ona bir mesaj mı göndermek istiyorsunuz? Engellemeyi kaldırmak için bazı araştırmalar yaptık. Haberin detayları birlikte inceleyelim.

WhatsApp, son zamanlarda birçok kullanıcı tarafından tedirgin olunup uygulamayı kullanmayı bıraksa da, dünyada en yaygın ve tercih edilen iletişim araçlarından biridir. SMS gibi standart metin mesajlarını hızlı ve anlık mesajlaşma araçlarıyla değiştirir ve multimedya, video ve sesli mesajlar, çıkartmalar ve Word, PDF ve diğer belgeler için destek gibi ek işlevlere sahiptir.

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması, telefon görüşmelerini WhatsApp arama özelliği ile değiştirdi. Profil fotoğrafı ve ara sıra durum gönderme seçeneğiniz değil, aynı zamanda WhatsApp’ınızda istenmeyen veya rahatsız edici kişileri engelleme seçeneğine de sahiptir.

Engelleme özelliği, gereksiz ve istenmeyen mesajlardan kurtulmanızı sağlar. Ve en iyi yanı, diğer kişinin engellendiğini bilmemesidir. WhatsApp asla diğer kişiye bu tür eylemler hakkında bilgi vermez. Ancak, engellenmiş olup olmadığınızı anlayabileceğiniz birkaç gösterge var.

Engellenip engellenmediğini nasıl anlarsın?

Aşağıdakilerden birini fark ederseniz, bir kişi tarafından engellendiğinizi anlarsınız.

 • Sizi engelleyen kişinin son görülmesi veya çevrimiçi olup olmadığını göremezsiniz.
 • Engelleyen kişinin profil fotoğrafı görünmeyecektir.
 • Engelleyen kişiyi WhatsApp’ta arayamazsınız. Engelleyen kişi de sizi arayamayacaktır.
 • Bu kişiye gönderilen mesajlarda yalnızca bir onay işareti gösterilecektir.

Yani, bunlar engellenmiş bir kişinin birkaç göstergesidir. Bununla birlikte, biri tarafından engellendiyseniz ve ona bir mesaj göndermek veya engellemesini kaldırmak istiyorsanız, bunun için de birkaç geçici bir çözüm var. Engelinizi kaldırmak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

 

Engelinizi kaldırmak için;

 • WhatsApp’ta farklı bir numara kullanarak bir grup oluşturun ve engelleyicinizin numarasını gruba ekleyin.
 • Alternatif olarak, bir arkadaşınızdan yeni bir grup oluşturmasını isteyebilir ve ondan numaranızı ve engelleyen kişinin numarasını gruba eklemesini isteyebilirsiniz. Bu şekilde, gruba bir mesaj gönderebilirsiniz ve sizi engelleyen kişi onu görebilir.
OKUYUN  Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformları!

 

Yukarıdaki numaralar işe yaramıyorsa, aşağıdaki adımları izleyin:

 1. WhatsApp’a gidin, Ayarlar’a tıklayın ve Hesap seçeneğini açın.
 2. Hesabımı Sil öğesini seçin.
 3. WhatsApp’ınızı kaldırın.
 4. Telefonunuzu yeniden başlatın.
 5. WhatsApp’ı Google Play Store’dan veya App Store’dan yeniden yükleyin.
 6. Prosedürleri izleyin ve giriş yapın. Fakat herhangi bir yedeği geri yüklemeye çalışmayın.
 7. Sizi engelleyen engelleyici dahil herkese mesaj göndermeye başlayabilirsiniz. Numaranızın artık engeli kalkmış olacaktır.

Nasıl çalışır?

WhatsApp hesabınızı silip tekrar kurduğunuzda, WhatsApp mesajlarını en baştan kullanmaya başlayabilirsiniz. Tek bir dezavantaj var, WhatsApp gruplarından çıkarılacaksınız ve grup yöneticilerinden sizi tekrar eklemelerini istemeniz gerekecek.

Hayatımızı tamamen sosyal medyaya odakladığımız için, biri sizi engellediğinde veya görmezden geldiğinde kesinlikle moral bozucu geliyor. Hayatı kolaylaştırın ve engelleri kaldırmak için yukarıdaki yöntemleri deneyin.