Rumen yetkililer, Andrew Tate ve erkek kardeşini Bükreş'in kuzey ucunda bulunan Pipera'daki evine bir polis baskın düzenlediler. Atena Observer, yetkililerin mülkte beş saate kadar kaldığını ve operasyonun Organize Suçlar ve Terörizmi Araştırma Müdürlüğü (DIICOT) tarafından yönetildiğini iddia etti.

andrew tate greta thunberg (3)

Instagram, Reels videolarının süresi uzatmayı planlıyor! Instagram, Reels videolarının süresi uzatmayı planlıyor!

DIICOT'tan yapılan ilk açıklamada, "Merkezi Yapı Organize Suçları ve Terörü Araştırma Müdürlüğü savcıları ile Bükreş Organize Suçlar Tugayı'na bağlı polis memurları, suç işlemek kapsamında soruşturmaların yürütüldüğü bir davada 5 ev arama emri uyguladı. Bu suçlar organize suç örgütü oluşturmak, insan kaçakçılığı ve tecavüz suçlarından..."

Andrew Tate, Twitter üzerinden iklim aktivisti Greta Thunberg'i hedef aldı

Rumen basını, yapılan bu polis baskının, savcıların Tate ve kardeşlerinin ülkede olup olduğundan emin olmak istemeleri nedeniyle düzenlendiğini bildirdi. Ayrıca Tate'in, Twitter üzerinden Greta Thunberg ile sözlü bir tartışmaya girmesinin ardından yetkililerin lokasyonundan emin olup eski boksörü tutuklandığı düşünülüyor.

andrew tate greta thunberg (4)

Andrew ve Greta ikilisi, son birkaç gün içinde hararetli bir sosyal medya savaşına kilitlenmişti. Tate, 19 yaşındaki iklim aktivisti Greta Thuberg'i, "muazzam emisyon" salan araba koleksiyonuyla övünerek kışkırtmaya çalıştı. Sosyal medya fenomeni Tate attığı bir tweette, “Merhaba @GretaThunberg 33 arabam var. Bugatti'mde w16 8.0L dörtlü turbo var. İKİ Ferrari 812 yarış aracımda 6.5L v12'ler var."  diyerek, Greta'yı kışkırttı.

Tweet'inin devamında Andrew Tate şu açıklamalarda bulundu: "Bu daha başlangıç. Lütfen e-posta adresinizi verin, böylece araba koleksiyonumun ve bunların muazzam emisyonlarının tam bir listesini gönderebilirim."

Thunberg'in bu tweetlere karşı yanıtı ise, "Evet, lütfen beni aydınlatın. Smalld**[email protected] (küçükpe[email protected]) adresinden bana e-posta gönderin." oldu.

andrew tate greta thunberg (1)

Greta Thunberg'in bu tweet açıklamasının altında kalmasını istemeyen Tate, Twitter'da iki dakikalık bir video yayınladı. Ancak, yayınladığı bu video onun polislerin eline düşürdü.

Tate'in yayınladığı video, polisleri harekete geçirdi

İki dakikalık klibin bir noktasında, eski kickboksçu kamera kadrajında olmayan bir kişiye pizza almasını söyledi. Pizza daha sonra video sırasında Tate'in önüne atıldı ve Romanya'daki Jerry's Pizza'dan sipariş verdiklerini kolayca anlaşıldı.

Ancak bir rumen haber kuruluşu olan Gandul, bu yayınlanan videonun yakalanmasına sebep olduğunu belirterek,'yetkililerin her zaman ülke dışında olan Tate kardeşleri yakalamak için doğru anı beklediğini' iddia etti.

andrew tate greta thunberg (5)

Haber kaynakları, "Sosyal ağlar da dahil olmak üzere Romanya'da kardeşiyle birlikte olduklarını gördükten sonra, DIICOT savcılardı jandarma özel birliklerini harekete geçirdi ve zorla Pipera'daki villalarının yanı sıra diğer adreslere de baskın düzenledi." açıklamalarında bulundu.

Dexerto, Tate'in bu yılın Nisan ayından beri insan kaçakçılığı iddialarıyla ilgili soruşturma altında olduğunu söyledi.