Apple Watch Series 8 ateşiniz olup olmadığını tespit edebilecek Apple Watch Series 8 ateşiniz olup olmadığını tespit edebilecek
Sony, müzik çalar tarafındaki klasikleşen markası Walkman’den vazgeçmiyor. Yeni tanıtılan Walkman modelleri Sony NW-WM1ZM2 ve Sony NW-WM1AM2 yakında piyasaya çıkacak. Yeni Walkman modelleri piyasadaki en pahalı müzik çalarlar olacak.

Müzik tutkunlarına özel server değerinde Walkman

Sony’nin yüksek kaliteli müzik isteyenlere özel ürettiği ve dudak uçuklatan fiyatlarıyla yeni Walkman’leri yakında satışa çıkıyor. Yeni Walkman’ler şu ana kadar gördüğümüz en yetenekli ve pahalı müzik çalarlar olacak. Sony NW-WM1ZM2 ve Sony NW-WM1AM2 modelleri Signature serisinin devamı olarak piyasaya çıkıyor. Fiyatları ise servet değerinde. Önceki nesillere göre daha iyi teknik özellikler sunacak olan müzik çalarlar, 5 inçlik 720 çözünürlükteki dokunmatik erkanla gelecek. Her iki model de Android 11 işletim sistemine sahip ve özel S-Master HX ses yazılımı, tam dijital güçlendirici, yüksek kalite lehim, anlık olarak yapay zeka destekli ses iyileştirme yazılımı DSD Remastering Engine ile geliyor. Walkman’ler 96 kHz FLAC ses çalarken 40 saate varan kullanım sunuyor. Sony NW-WM1ZM2 (Solda) modeli saf altın kaplama oksijensiz bir kasada geliyor. Bu kasa daha iyi ses kalitesi sunuyor ve ses sinyalleri sağlayan Kimber Kable ve yine kaliteyi arttıran altın entegre bir lehim ile bir araya getirilmiş. ZM2, MQA ve WAV gibi formatlarda 32-bit, 384kHz'e kadar sesi destekliyor. Bu koleksiyon değerindeki üst düzey Walkman’in fiyatı ise 256 GB (Genişletilebilir) modeli için tam 3700 dolar. Sony NW-WM1AM2 (Sağda) modeli ise alüminyum kasada gelecek ve 128 GB artırılabilir bir kapasiteye sahip olacak. Daha bütçe odaklı olan fakat yine de fiyatı yüksek olan bu modelde düşük dirençli OFC kablolar kullanılmış. Bu modelin fiyatı ise 1400 dolar.