Sony Entertainment Başkanı Hideaki Nishino, bugün paylaşmış olduğu blog yazısında PS5 için bir sanal gerçeklik sistemi üretileceğini duyurdu. Nishino, sistemin çeşitli yönlerden kaliteyi artıracağ...

MSI, Project Zero ile anakart üzerindeki tüm bağlantıları gizliyor! MSI, Project Zero ile anakart üzerindeki tüm bağlantıları gizliyor!

Sony Entertainment Başkanı Hideaki Nishino, bugün paylaşmış olduğu blog yazısında PS5 için bir sanal gerçeklik sistemi üretileceğini duyurdu. Nishino, sistemin çeşitli yönlerden kaliteyi artıracağına işaret etse de, yeni sistemi kullanmak isteyenlere de kötü bir haber verdi.

Sony, sanal gerçeklik sistemiyle oyuncuların beğenisini kazandı ve bugün yeni nesil sistemini duyurdu. Bu açıklamada ayrıca PlayStation 5 konsolunda kullanılacak yeni sanal gerçeklik sistemi hakkında ilk detaylar da paylaşıldı. Yeni sistemin görünümü henüz paylaşılmadı. Sony Entertainment Başkanı Hideaki Nishino, PlayStation Blog üzerinden paylaşılan bir makalede, yeni sistemin performans ve etkileşim açısından "büyük bir sıçrama" getireceğini söyledi. Nishino, sistemin daha iyi bir varlık hissi sağlayacağını söyledi.

Yeni sanal gerçeklik sistemi görsel kaliteyi yeni bir seviyeye taşıyacak

Açıklamaya göre PlayStation 5 için piyasaya sürülen PlayStation VR sistemi, DualSense denetleyicisinden ilham alan yeni bir denetleyici getirecek. Denetleyici, DualSense'in temel işlevlerine sahip olacak ve ergonomiye odaklanacaktır. DualSense denetleyicisinin hangi özelliklere sahip olacağı açıkça belirtilmemiştir. Nishino, yazıda şu ifadelerle ne beklememiz gerektiğine dair ufak bir ışık da tuttu: "PS VR'ın PlayStation 4 için piyasaya sürülmesinden bu yana, çözünürlükten görüş açısına ve girişe kadar yeni nesil VR sistemini geliştirmek için ele alıyoruz. Sistem, kurulum ve kurulumu kolaylaştırmak için PlayStation 5'e tek bir kabloyla bağlanacak ve kullanım kolaylığını oldukça kolay bir hale getirecek. Bunun yanı sıra yüksek kaliteli görsel deneyimin önünü açacak."

Bekleyenler için bir de talihsiz haber var

Hideaki Nishino, yeni sistem hakkında şimdiden heyecan aşılamış olsa da bu heyecanı söndürecek bir onaylama da yaptı. Sony Entertainment başkanı, yeni sanal gerçeklik sisteminin 2021'de piyasaya sürülmeyeceğini söyledi. Ancak, geliştiricilerin şu anda ilk donanım üzerinde çalıştığının da haberini verdi.