Snapchat’e kayıt olurken sizden telefon numaranızı doğrulamanızı isteyebilir. Uygulamanın numaranızı sizden istemesi ve doğrulatmasının başlıca nedenleri vardır. Bu başlıca nedenler; hesap doğrulama ve iki faktörlü kimlik doğrulama, sizinle iletişime geçmek, sizin ve arkadaşlarınızın birbirinizi daha kolay bulması, reklam ve diğer gizlilik politikalarıdır. Bu konular hariç telefon numaranız başka amaçlar için kullanılmaz. Uygulamada doğruladığınız telefon numarasını istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Telefon değişikliği yaparken, yeni telefon numarasını doğrulamanız istenir, bu nedenden ötürü yeni numaraya erişiminiz olması gerekir, aksi taktirde telefon numarası değişmez.

Snapchat telefon numarası değiştirme işlemi mobil uygulamada oldukça kolaydır. Ancak telefon numaranızı kaldırmak isterseniz biraz uğraşmanız gerekebilir. Telefon numarası değiştirmek ne kadar basitse, kaldırma işlemi bir o kadar uğraştırıcıdır. Bu haber içinde her iki işlemi de sizin ile paylaşacağız. Hadi hemen başlayalım.

 Snapchat telefon numarası değiştirme nasıl yapılır?

Snapchat’e kayıt olurken eklediğiniz telefon numarasını değiştirmek istiyorsanız, aşağıdaki adımları uygulayın. Yeni ekleyeceğiniz telefon numarasına sürekli erişiminiz olduğuna emin olun, çünkü değişiklik sırasında yeni numaranıza doğrulama kodu gönderilir.

 • Snapchat uygulamanızı başlatın.
 • Sağ üst bölümde bulunan profil simgenize/avatarınıza dokunun.

snapchat-telefon-degistirme (1)

 • Sağ üst köşede yer alan ayarlar simgesine dokunun.

snapchat-telefon-degistirme (2)

 • “Telefon numarası” bölümüne dokunun.

snapchat-telefon-degistirme (3)

 • Yeni eklemek istediğiniz numarayı yazın ve “Doğrula” seçeneğine dokunun.

snapchat-telefon-degistirme (4)

Monitörün sesi nasıl açılır? Monitörün sesi nasıl açılır?
 • Doğrulama kodunu almak için “SMS ile gönder” seçeneğine dokunun. (Beni ara yöntemi ile de doğrulama kodunu alabilirsiniz.)

​​​​​​​snapchat-telefon-degistirme (5)

 • Telefonunuza gelen doğrulama kodunu girin ve “Devam” bölümüne dokunun.
 • Telefon numaranız değiştirilecektir.

Bir telefon numarası sadece bir hesabı doğrulayabilir, aynı durum e-posta adresi için de geçerlidir.

Snapchat telefon numarası görünür mü?

Hesabınızı doğruladığını telefon numarası profil sayfanızda gözükmez ancak, telefon numaranızı doğrularsanız ve telefon numaranıza sahip olan kişiler sizi ulaşabilir. Rehberinde kayıtlı olduğunuz kişiler, senkronizasyon yöntemi ile size ulaşabilirler.

Senkronizasyon yöntemi ile size ulaşılmasını istemiyorsanız, “Başkalarının telefon numaramı kullanarak beni bulmasına izin ver” seçeneğini kaldırmanız gerekir. Bu işlem için aşağıdaki adımları uygulayın.

 • Snapchat uygulamanızı başlatın.
 • Sağ üst köşede yer alan ayarlar simgesine dokunun.
 • “Telefon numarası” bölümüne dokunun.
 • “Başkalarının telefon numaramı kullanarak beni bulmasına izin ver” kutusunu kaldırın.
 • Artık telefon numaranızdan size kimse ulaşamayacaktır.

Snapchat telefon numarası kaldırma nasıl yapılır?

Snapchat telefon numarası kaldırma işlemi biraz uğraştırıcıdır, çünkü mobil uygulama içinde telefon numarası kaldırma işlemi yoktur. Numara kaldırma işlemini gerçekleştirmek için Snapchat’in eşsiz telefon numarası kurallını kullanacağız.

Snapchat’te bir telefon numarası sadece bir hesabı doğrulayabilir ve iki farklı hesabı doğrulayan telefon numarası sadece yeni hesapta doğrulanır, eski hesaptan ise kaldırılır. Bu nedenden ötürü numara kaldırıma işlemi için yeni bir hesap açmamız gerekir.

 Numarasını kaldırmak istediğimiz hesabın numarası ile yeni açtığımız hesabı doğrularsak, eski hesabın numarası kaldırılacaktır. Daha sonra yeni hesabı silebiliriz ve sadece numarasını kaldırdığımız eski hesabı kullanabiliriz.