Amazon tarafından satın alınan şirket, ev sahiplerinin nerede olurlarsa olsun, kapıları önündeki misafirlerini görmelerine, duymalarına ve onunla konuşmalarına olanak tanıyan akıllı kapı zilleriyle dünya çapına yayılmayı başardı. Hatta Ring kapı zilleri, ABD güvenlik yetkileri tarafından gerekirse kayıtlarının sahibinin izni olmadan polisle paylaşmasına izin vermesiyle oldukça tepki toplamıştı. Ve şimdi şirket, ufak bir drone şeklinde tamamen yeni bir ev gözetim sistemi sunmaya hazırlanıyor. 

drone (2)

Always Home Cam adlı bu yeni cihaz, etrafta uçarak evinizin farklı bölümlerini gezerek gösterebilecek. Ring, bir süredir cihazını geniş bir şekilde piyasaya sürüleceğini vaat etmesine rağmen, henüz bir tarih taahhüdünde bulunmadı. Bunun yanı sıra aynı şey fiyat konusu için de geçerli, ancak The Verge'e göre 250 dolara mal olması bekleniyor ve henüz uzun bir süre piyasaya çıkmayacak.

ring (2)

Kurucu Jamie Siminoff, 2024'ün piyasaya sürüleceği en erken yıl olabileceğini söylerek devam etti: "Önümüzdeki kısa gelecekte, müşterilere cihazlarımızı göndermeyi dört gözle bekliyoruz."

drone (1)

Oppo yeni tableti Oppo Pad 2'yi tanıttı! Oppo yeni tableti Oppo Pad 2'yi tanıttı!

Always Home Cam'a karşı oluşan abartılı ilginin nedeni, geçen hafta Tüketici Elektroniği Fuarı'nda (CES) tanıtımında bir çok kişi tarafından çok kullanışlı olarak bulunması belirtiliyor.

CES web sitesindeki ürün açıklaması şu şekilde: "Ring Always Home Cam, yalnızca iç mekanda kullanılabilen, otonom olarak uçan bir kameradır. Müşteriler, hafif kameranın uçabileceği önceden belirlenmiş rotaları seçebilir, bu da onların uzaktayken evlerinde birden fazla yeri kontrol etmek için tek bir kamera kullanmalarını sağlar.

"İster bir pencerenin açık, ister sobanın açık bırakılmadığını kontrol edin, Always Home Cam müşterileri,  evde neler olup bittiğini her zaman bilebilecekler."