Xiaomi kurucusu Lei Jun, şirketin yıl dönümü için gerçekleştirilen canlı yayında, Xiaomi markalı elektrikli otomobillerin fiyat aralığını duyurdu. Şirket üreteceği elektrikli otomobili orta ile üst segment aralığında konumlandıracak.

Xioami, geçtiğimiz günlerde elektrikli otomobil pazarına gireceğini resmi olarak açıklamıştı. Şirketin kurucusu Lei Jun, aracın türünü ve fiyat aralığını da paylaştı. a Xiaomi markalı ilk otomobilin bir sedan ya da SUV olacağını açıkladı. Yine Lei Jun tarafından yapılan açıklamalara göre Xiaomi’nin ilk elektrikli otomobil modeli, 15 bin dolar ile 45 bin dolar arasında bir fiyat etiketine sahip olacak.

Xiaomi’nin kurucusu Lei Juni, sosyal medya üzerinden konuyla ilgili birçok anket yayınlandı ve kullanıcıların elektrikli otomobil hakkındaki fikirlerini aldı. Ankete göre hayranlar, ilk Xiaomi otomobilin bir sedan ya da SUV olmasını, 15 ila 22 bin dolar arasında bir fiyata sahip olmasını ve “Xiaomi” markasıyla piyasaya sürülmesini istiyorlar. Xiaomi, elektriki arabasını yeni bir marka adı altında mı piyasaya sürer yoksa Xiaomi adıyla mı bekleyip göreceğiz.

OKUYUN  Biz aşıyı tartışırken Çin bir ilke imza attı!