UEFA EURO 2020 heyecanını yeşil sahalardan sosyal medyaya taşımak amacıyla TikTok, turnuvanın küresel sponsorları arasına adını yazdırdı.

Çinli video uygulaması TikTok, Amerika Birleşik Devletleri ile yaşanan gizlilik sorunları nedeniyle gündemde kalmaya devam ediyor. Aynı zamanda eni işbirliğiyle adını duyurmaya devam ediyor.

Avrupa Futbol Federasyonu (UEFA), TikTok’un bu yaz Avrupa Futbol Şampiyonası’nın küresel sponsoru olduğunu resmen duyurdu.

UEFA tarihinde ilk kez

Resmi açıklamanın ardından, bir dijital eğlence platformu ilk kez UEFA tarafından düzenlenen büyük bir uluslararası bir yarışmaya sponsor oldu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan UEFA Pazarlama Direktörü Guy-Laurent Epstein, “TikTok ile yakın bir şekilde çalışarak dünyanın dört bir yanındaki taraftarların, turnuvayla bağlantı kurmalarını ve tutkularını paylaşmalarını sağlayacağız.” dedi.

Covid-19 sebebi ile ertelenmişti

Koronavirüs salgını nedeniyle geçen yıl ertelenen 2020 Avrupa Kupası, bu yıl 11 Haziran – 11 Temmuz tarihleri ​​arasında Avrupa’nın 12 farklı şehrinde yapılacak.

OKUYUN  Xiaomi, 29 Mart'ta Mi Smart Band 6'yı tanıtacak