Rockstar ve 2K Games’in ana şirketi Take-Two Interactive, tek oyunculu ve çok oyunculu oyun deneyimlerine odaklanmaya devam edeceğini söyledi. Bu konu hakkında konuşurken Take-Two CEO’su yatırımlarının devam edeceğini belirtti.

Rockstar her iki türde hizmet edecek

Son zamanlarda GTA Online ve Red Dead Online gibi çok oyunculu ve yapımlarla ön plana çıkan stüdyo, tek oyunculu deneyimler konusunda da taahhütlerde bulundu. Take-Two CEO’su Strauss Zelnick, konuyla ilgili bir konferansta yaptığı konuşmada, Grand Theft Auto Online’ın büyük başarısına rağmen, ileriye dönük hikaye anlatımı ve tek oyunculu deneyime odaklanmaya devam edeceklerini ifade etti.

Zelnick, stüdyonun, GTA 5 gibi oyunların tek oyunculu oyunlar olarak kabul edildiği, ancak aynı zamanda da çok oyunculu genişlemeler sağladığı bu tür modeli takip etmek istediğini de belirtti. “Rockstar Games’teki arkadaşlar, sağlam tek oyunculu deneyimler ve hikaye odaklı serüvenler yaratmayı amaçladı. Rockstar her zaman harika hikayeler ve harika tek oyunculu deneyimlerle tanındı ve daha sonra, son yıllarda büyük bir çok oyunculu sistemi fırsat olarak geliştirdi” dedi.

 

OKUYUN  SpaceX'ten yeni bir rekor daha geldi!