Microsoft‘un yönetim kurulu, şirkette yıllarca yapılan yanlış uygulama şikayetlerinin ardından şirketin cinsel taciz ve ayrımcılıkla ilgili politikalarını gözden geçirmesi için bir hukuk firmasıyla birlikte çalışmaya başladı. Hukuk firması Arent Fox tarafından gerçekleştirilecek olan incelemede, “şirketin işyerinde cinsel taciz ve cinsiyet ayrımcılığı politikalarının, eğitimlerinin ve ilgili politikalarının etkinliğini değerlendiren” bir kamu raporu yer alacak.

Ayrıca, Microsoft‘un şirketin kurucu ortağı ve eski CEO’su Bill Gates aleyhindeki iddialarla ilgili önceki soruşturmasının bir değerlendirmesini de içerecek. Bu incelemenin Gates‘in 2000 yılında bir şirket çalışanı ile ilişkisini yeniden araştırmayacağını bildiriyor. Bill Gates, Mart 2020’de Microsoft yönetim kurulundan istifa etti ve Microsoft‘un soruşturması tamamlamadan ayrıldı.

Microsoft CEO‘su Satya Nadella, inceleme duyurusuna eşlik eden bir açıklamada, “Sadece raporu incelemeye değil, çalışanlarımızın deneyimlerini iyileştirmeye devam edebilmemiz için değerlendirmeden öğrenmeye kararlıyız. Bu kapsamlı incelemeyi daha iyi olmaya devam etmek için bir fırsat olarak görüyorum”.

Düşüncelerinizi biz Megabayt ekibiyle yorumlarda paylaşabilirsiniz.

OKUYUN  Microsoft'un Bethesda'yı alması ile Xbox Game Pass'e gelen en iyi oyunlar