The Mandalorian‘daki Luke Skywalker’ın CGI yüzü çok fazla eleştiri almış ve hayranlar sahneyi çeşitli araçlar ve programlar ile düzeltmeye bile çalışmıştı. Bu hayranlardan biri ise o kadar iyi bir iş çıkardı ki, Lucasfilm, yaklaşan projeleri için onu işe aldı.

Bu hayran, kötü CG efektlerini geliştirmek ve oyuncuları hiç oynamadıkları şovlara ve filmlere yerleştirmek için Deep Fake teknolojisini kullanan Shamook olarak bilinen bir YouTuber.

Christopher Nolan’ın filminde Christian Bale’in Batman rolünde Robert Pattinson’ın yerini aldığı bir videonun yorum bölümünde Shamook , Lucasfilm/Industrial Light & Magic’e (ILM) birkaç ay önce katıldığını yazdı . Şirket içindeki görevinin ne olduğu sorulduğunda, resmi unvanının “Kıdemli Yüz Yakalama Sanatçısı” olduğunu söyledi. Stüdyo, IndieWire ile işe alımını onayladı ve yayına her zaman yetenekli sanatçılar arayışında olduğunu söyledi. Bir temsilci yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Son birkaç yıldır ILM, çekici görsel efekt çalışmaları üretmenin bir yolu olarak hem makine öğrenimine hem de yapay zekaya yatırım yapıyor ve teknoloji ilerledikçe bu alanda ivmenin arttığını görmek müthiş oldu.”

The Mandalorian’da Luke’un deep fake versiyonu üzerinde çalışmanın yanı sıra , Tarkin’in ve Leia’nın Rogue One’daki görünüşlerini de deep fake ile değiştirmişti. Shamook’un videoları her zaman en gerçekçi sonuçları göstermese de Luke’unki gibi harika olanlar gerçekten etkileyici.

OKUYUN  The Suicide Squad filminden yeni fragman!