Block‘un kurucusu Jack Dorsey, Twitter‘da şirketinin resmi olarak açık bir Bitcoin madenciliği sistemi kurduğunu duyurdu. Dorsey ilk olarak geçen yıl Ekim ayında,  Square olarak bilinen dijital ödeme sağlayıcısının, daha marka adını değiştirmeden önce proje üzerinde çalışmayı düşündüğünü duyurmuştu. Square, hizmetlerini birbirine bağlamak ve kripto para birimleri ve blok zincir teknolojilerinde işinin geleceğini daha iyi temsil etmek için adını Block olarak değiştirdi.

Block‘un donanım genel müdürü Templeton Thomas, Twitter‘da Block’un “satın alma, kurulum, bakım ve dağıtım kadar her yönden madenciliği daha verimli hale getirmeyi” hedeflediğini söyledi. Bu nedenle Block, bazı teçhizatların bulunması zor ve pahalı olduğu için ürünlerin ulaşımından başlayarak süreci kolay bir hale getirmeye çalışıyor. Block, bu amacına ulaşabilmek ekipmanlarını daha erişilebilir bir hale getirmenin yolunu arıyor.

Block bunların yanı sıra performans ile teçhizatın düşük güç tüketimine sahipken verimli olduğundan emin olmak gibi diğer faktörler arasında doğru dengeyi sağlamaya odaklanmış durumda. Thomas, Block‘un proje için hangi ortakları dikkate alacağını da düşündüğünü söyledi. Bunlara ek olarak çözümler üzerinde çalışacak ve tüm sorularına cevap verecek bir mühendislik ekibi oluşturmaya şimdiden başladığını belirtti.

Düşüncelerinizi biz Megabayt ekibiyle yorumlarda paylaşabilirsiniz.

OKUYUN  Dogecoin'in yaratıcısı: Kripto para piyasasını 'Kartel' yönetiyor