FIBA, resmi web sitesinde bunun Twitch ile işbirliği yapan ilk uluslararası ittifak olduğunu duyuran bir açıklama yayınladı. Açıklamaya göre FIBA, Twitch’te her yıl 600 saat basketbol maçı yayınlayacak.

2020’nin başından beri etkili olan koronavirüs salgını, dünyayı evlerini kapatmaya zorladı. İnsanların evden uzaklaşmasıyla birlikte İnternet kullanımında rekor bir büyüme görüldü. FIBA, “bir yıldır öne çıkan bir dijital yayın platformumuz var” açıklamasında bulundu. İnternet kullanımının arttığını ve insanların yeni eğlence araçlarına yöneldiğini fark eden FIBA, birçok kişiyi memnun eden bir duyuru yaptı.

Uluslararası Basketbol Federasyonu (FIBA), dünyanın en popüler çevrimiçi gerçek zamanlı yayın platformlarından biri olan Twitch ile çalıştığını duyurdu. Anlaşmaya göre Twitch’te canlı yayın yapan ilk uluslararası lig olan FIBA, Avrupa Kadınlar Futbol Ligi ve 3 × 3 basketbol maçları da dahil olmak üzere birçok organizasyonun Twitch’te yayınlanacağını belirtti.

FIBA, Twitch’te her yıl 600 saat basketbol maçı yayınlayacak

FIBA sadece önemli olayları yayınlamakla kalmayacak, aynı zamanda Twitch’te gençlik kategorisine ait bazı maçları da yayınlayacak. Bu konuyla ilgili yapılan açıklamada, bazı kişiler FIBA’nın Twitch kanalının her yıl yaklaşık 600 saat canlı basketbol maçı yayınlayacağını söyledi.

FIBA Genel Sekreteri Andreas Zagklis, Twitch ile işbirliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Basketbolu daha fazla taraftarla interaktif bir şekilde tanıtacağız ve ailemizi genişletme hedefimizi güçlendireceğiz.” dedi. FIBA, resmi internet sitesinde yayınlanan açıklamada, canlı yayının 2021 ilkbahar aylarında başlayacağını duyurdu.

OKUYUN  2 kişinin öldüğü Tesla kazasının raporu çıktı: Sorun otopilot özelliğinde mi?