Alınan son bilgiye göre Facebook, Apple ile Epic Games arasındaki davada Epic Games tarafına destek vermeye hazırlanıyor. Apple’ın katı uygulama politikalarının diğer şirketlerine verdiği zarar üzerine dönen tartışmalar üzerine Facebook algı operasyonuna başladı.

ABD genelinde Apple’ın gizlilik politikasını hedef alan reklam kampanyaları düzenlemeye başlayan Facebook, Apple ile en çok anlaşmazlık yaşayan kurumların başında geliyor.

“Mimli” Facebook daha fazla veri istiyor

Apple’dan yapılan açıklamalar ise anlaşmazlığın temelinde, Facebook’un daha fazla veri elde etmek isteği.  Cambridge Analytica skandalı hala konuşulan Facebook’un bu konuda sütten çıkmış ak kaşık olduğunu söyleyemeyiz.

Epic Games, Apple’dan ne istiyor?

Apple, AppStore’dan indirilen ücretli içeriklerde ve uygulama için satın alımlarda %30 kesinti uyguluyor. Fortnite oyunun yapımcısı Epic Games ile bu yüzden davalık olan Apple, bu konuda geri adım atmayı düşünmüyor.

Apple, Epic Games’in kendi market uygulamasını AppStore’a koymak istemesiyle savaş yelkenlerini açmıştı. Apple açısından olaya yaklaşmaya çalışırken ABD’li şirketin haklı olduğunu söylememiz mümkün. Düşünsenize. Kendinize ait bir market açıyorsunuz ve dışarıdan biri gelip kendi bakkalını marketinizin tam ortasında kurmaya çalışıyor. Ne açıdan bakarsak bakalım Epic Games asla kazanamayacağı bir savaş veriyor.

Epic Games’ten her gün ücretsiz oyun fırsatı

Epic Games, yeni yıla yaklaştığımız şu günlerde oyuncuların yüzünü güldüren bir kampanya başlattı. Bugünden itibaren yılbaşına kadar her gün bir yeni oyun dağıtacak olan Epic Games, kullanıcılarından herhangi bir ücret talep etmeyecek. Oynanış süresi değil, deneme aralığı değil, tamamen oyunun sahibi siz olacaksınız. Tek yapmanız gereken her gün, ücretsiz olarak verilecek oyunu kütüphanenize eklemek. İster indirin, ister indirmeyin. O oyun, artık sonsuza kadar sizin.

OKUYUN  TikTok üzerinden 2.012 sterlin değerinde harcama yapan çocuk aileyi şoka uğrattı