Marvel Sinematik Evreni ile beyazperdede adeta para basan Disney, tüm Marvel karakterlerinin haklarını elinde tutmak istiyor. Bu bağlamda Spider-Man için Sony‘yi satın almayı bile düşünüyor…

2000’lerin başında önemli karakterlerinin dizi ve film haklarını satmış olan Marvel, Disney tarafından satın alındıktan sonra büyük bir çıkış yakalamış ve bu karakter haklarını tekrar geri satın almaya başlamıştı.

Uzun süre sevilen karakter Spider-Man’in hakları için savaşan Marvel, 2015’te Sony ile anlaşmaya varmış ve Spider-Man’i Sony ile beraber kullanmayı kabul etmişti. O zamandan bu yana Sony ile Disney/Marvel’ın görüşmeleri bitmedi, hatta 2019 yılında iki şirket arasında ciddi problemler çıktı. Uzun görüşmeler sonucu firmalar, bir Spider-Man filmi daha çekmek için anlaştı. 2021’nin sonunda çıkış yapacak olan Spider-Man: No Way Home, Tom Holland’ın anlaşmasındaki son film ancak Disney, Spider-Man ve Spider-Man evrenindeki karakterleri satın almak için ciddi hazırlık içerisinde.

Disney, Sony’yi tamamen satın almak istiyor

Giantfreakingrobot’un haberine göre, Disney, Spider-Man’in haklarını eline almak için Sony’yi satın almayı düşünüyor. Sony, Spider-Man’in haklarından vazgeçmiyor ve bu da Disney’yi farklı bir çözüm yoluna itmiş gibi duruyor. Gelen rapora göre Disney, Sony’nin film bölümünü veya komple Sony’i satın almayı düşünüyor. Eğer Sony, tamamıyla Disney tarafından satın alınırsa Disney, Playstation, Xperia gibi markaların da sahip olacak ve Marvel Sinematik Evrenin’de geçen oyunlar görmemiz daha mümkün hale gelecek. Olası bir Sony ve Disney birleşmesi, son yılların en büyük birleşmesi olacaktır ve tüm sinema ve teknoloji sektörünü de etkileyecektir.

Gerçekleşmesi çok zor görünen bu senaryo ilerleyen günlerde neler getirecek göreceğiz.

Bir bu eksikti! Dünya’nın çekirdeği ‘Kıyamet Günü Buzulu’nu eritiyor…

OKUYUN  Eski PS patronu uyardı: Game Pass bu şekilde devam edemez