Fenerbahçe, yayıncı kuruluş ile gergin bir ilişki yaşadığı için tişörtlerinin üzerine yazdığı “Be Fair” ile maç öncesi ve sonrası röportajda yer aldı ve beIN Sports ile mahkemelik oluyor. Bildirilen bilgiye göre beIN Sports, logosunu “Adil Olun” ifadesiyle güncelleyen Fenerbahçe’nin fikri mülkiyet haklarını ihlal ettiğini iddia etti.

BeIN Sports’un en eski Türk spor kulüplerinden biri olan Spor Toto Süper Lig’in resmi yayıncısı, Fenerbahçe arasındaki gerginliği sona erdirmek için hiç satmadı. İki kurum arasında anlaşma olmadığı için dava mahkemeye taşındı.

Tüm sporseverlerin bildiği gibi Fenerbahçe futbol takımı ve teknik ekibi son zamanlarda maç sonu röportajlara beIN Sports logosundaki beIN Sports kelimeleri yerine “Be Fair” (Adil ol) yazılı tişörtlerle çıkıyor. Aynı zamanda Fenerbahçe’nin ev sahipliği yaptığı maçlardaki reklam panolarında aynı şekilde “Be Fair” yazılı logolar yer alıyordu.

Fenerbahçe’nin “Be Fair” yazılı tişörtlerine beIN Sports’tan tepki geldi: Fikri mülkiyet hakkının ihlal ediyor.

Maç öncesi ve sonrası röportajları yayınlamayarak Fenerbahçe protestosunu engelleyen BeIN Sports, şimdi konuyu yetkililere götürmeyi planlıyor. İngiliz medyasından City A.M’nin haberine göre beIN Sports, Fenerbahçe’nin beIN Sports logosunu “Adil Ol” olarak değiştirmesini “fikri mülkiyet haklarının ihlali” olarak değerlendiriyor ve davayı mahkemeye taşıyor.

Fenerbahçe ve beIN Sports arasındaki gerginlik

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’in takımında yer alan Hande Sümertaş, Galatasaray’daki görevinden istifa ederek beIN Sports’a medya hakları direktörlüğüne getirildi. Sonraki dönemde Fenerbahçe, Hande Sümertaş’ın isteği üzerine görüntülerinin manipüle edildiğini iddia etmişti. Bu olayın ardından iki kurum arasında “tatlı sert” bir gerginlik yaşandı. Ardından beIN Sports’un Fenerbahçe’nin olmadığı bir maçta taraftar tezahüratı yayın seçeneğine Fenerbahçe’ye küfür edilen tezahüratı eklemesi olay yarattı. Sonrasında skandalla alakalı özür mesajını “19.05”te yayınlaması, Fenerbahçe ile beIN Sports arasındaki iplerin tamamen kopmasına neden oldu. O zamandan beri Fenerbahçe futbol takımı, kameraların kendisine çevirdiği her en “Be Fair” logolu tişörtleriyle görünüyor.

OKUYUN  WhatsApp hangi telefonlarda çalışmayacak? İşte o listeye ait işletim sistemleri…