Apple CEO’su Tim Cook, Apple’ın şirketi bir ortalama her 3-4 haftada bir satın aldığını bildirdi. Apple’ın kıdemli yöneticisi (CEO) Tim Cook, Apple’ın son altı yılda yaklaşık 100 şirket satın aldığını açıkladı.

BBC’ye göre Cook, Apple’ın yıllık hissedarlar toplantısında şirketin mali yapısı hakkında bilgi paylaştı. Cook, toplantıda geçtiğimiz altı yılda Apple’ın ortalama olarak 3-4 haftada bir şirketi devraldığını söyledi. Cook, satın almanın esas olarak teknoloji ve yetenek kazanmak olduğunu söyledi. Bu rapora göre, Apple’ın son on yıldaki en büyük satın alması, kulaklık üreticisi Beats Electronics’in 3 milyar dolara satın alınmasıydı.

Apple dünyanın en değerli markası!

Brand Finance tarafından yazılan “Dünyanın En Değerli 500 Markası-Global 500-2021” araştırmasına göre Apple, 263,4 milyar dolarlık marka değeriyle dünyanın en değerli markası olarak kabul ediliyor. Geçtiğimiz yıl 140,5 milyar dolarlık marka değeriyle Apple üçüncü sırada yer alırken, Covid-19 salgını sırasında marka değeri% 87 oranında başarıyla arttı. Apple ayrıca birçok ülke tarafından (özellikle Amerika Birleşik Devletleri) “tekel” nedeniyle eleştirildi. Geçen yıl şirket yetkilileri ABD Senatosu’nda Google, Amazon ve Facebook yetkilileriyle ifade vermek zorunda kaldı. Apple’dan sonra ilk dört firma Amazon, Google, Microsoft ve Samsung. İlk beş şirket arasında Google% 1,4 artışla en düşük değere sahip.

OKUYUN  Exxen mobil uygulaması Android ve iOS mağazalarında!