Teknoloji devi Apple‘ın oyuncuları kendi bünyesine çekmek istediği uzun zamandır konuşuluyor. Kore merkezli bir haber sitesinin iddiasına göre şirket bir oyun konsolu üzerinde çalışıyor olabilir.

Clien isimli internet sitesinden gelen bilgilere göre Apple, Nintendo Switch benzeri taşınabilir bir oyun konsolu üzerinde önemli bir aşama kaydetmiş durumda. Şirket bu projesini, taşınabilir hibrit konsol olarak isimlendiriyor.

Apple’ın oyun konsolunun en dikkat çekici yönlerinden biri ise işlemci detayı oldu. Gelen bilgilere göre Apple, A ve M işlemcilerinin aksine oyunlarda daha iyi performans verecek yeni bir işlemci üzerinde çalışıyor. Ayrıca bu yonga setinin gelişmiş GPU performansı ve ışın izleme desteği bulunuyor. Ayrıca cihazın oldukça iyi bir soğutucu ile geleceği tahmin ediliyor.

Apple bu oyun konsolu için büyük oyun şirketlerinden Ubisoft ile ciddi bir görüşme halinde. Ortaya çıkan iddialar şimdilik bu kadar. Sizce Apple bir oyun konsolu ile karşımıza çıkacak mı ve başarılı olabilir mi? Yorumlarınızı Megabayt ekibiyle paylaşmayı unutmayın.

OKUYUN  Watch Dogs Legion çok oyunculu modu PC için ertelendi!