Apple, Made for iPhone lisans sahipleri için “Sertifika Asistanımı Bul” uygulamasını yayınladı. Böylece, ‘Bul’ uygulaması için üçüncü taraf aygıt desteği başlangıcını yaptı. Apple, WWDC 2020’de ‘Bul’ ağını ilk kez üçüncü taraf ürünlere açacağını duyurmuştu. Şimdi de bu duyuruya yönelik ilk adımı attı.

MFi ( Made for iPhone) lisans sahipleri için yayınlanan Sertifika Asistanımı Bul uygulaması ile Apple’ın hedeflediği; üçüncüü taraf aksesuar üreticilerinin cihazlarını ‘Bul’ ağıyla düzgün şekilde çalışıp çalışmadığını test etmek.

Uygulama test amaçlı sunuldu

iPhone, iPad, Mac ve AirPods modellerini bulmak için ‘Bul’ uygulaması kullanılıyor. Apple, uygulamanın alanını genişletmek için bir süredir çalışıyordu. Şimdilerde ise çalışmalarını somutlaştırıyor. Şirket bugünlerde, diğer şirketler tarafından geliştirilen üçüncü taraf aygıtlar için destek ekleme planlarını hayata geçirerek, ilk aşamayı test ediyor.

Bu çalışmalar sonucunda uygulamanın sunulması; Apple’ın Bul ağını üçüncü şahıslara açma ve kendi yeni aksesuarı AirTags‘i piyasaya sürme hazırlığı olarak gösteriliyor.

OKUYUN  Google Search, Pac-Man ve Hello Kitty'i artırılmış gerçekliğe dönüştürüyor!