Türkiye merkezli mobil oyun şirketi Brewer Games’e, özel sermaye şirketi Actera 4 milyon ABD doları yatırım yaptı. Oyun geliştiricilerini mutlu eden bu yatırım, şirketin büyümesi, yeni oyun geliştirme ve sektörün büyümesi için kullanılacak.

2006 yılından bu yana Türkiye’de hizmet veren ve bugüne kadar kendi işi ile ülkemizin en büyük özel sermaye şirketi “Actera” Türkiye, “Brew Games” oyunlarına faaliyet gösteren bir şirkettir ve Brew Games’e 4 milyon dolar yatırım yapmıştır. . Brew Games cephesinde özellikle memnuniyetle karşılanan bu yatırım, şirketin gelişiminde önemli bir adım olacak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Actera yetkilileri, Brew Games’in oyun geliştirme konusundaki potansiyeline olan inançlarının tam olduğunu ifade ettiler. Yatırımların sadece bunlarla sınırlı olmayacağını da vurgulayan Actera, Türkiye’nin özellikle de mobil oyun sektöründe daha iyi bir yere gelmesi için çalışmaya devam edeceklerini duyurdular.

Brew Games cephesinde yüzler gülüyor!

Şirketin CEO’su Ufuk Benli alınan 4 milyon dolarlık yatırımı açıklayarak, yatırımdan gurur ve mutluluk duyduğunu söyledi. Bir yandan çalışırken oyun yaratırken diğer yandan Türkiye’de gelişmesi için elinden geleni yapacağını söyleyen sektör, özellikle son beş yılda mobil oyun sektörü devam etmesi gereken güzel adımlar attı. Herkes 4 milyon dolarlık bir yatırımın en iyi şekilde değerlendirilmesi gerektiğini bilir. Bu bağlamda stratejisini belirleyen Brew Games yöneticileri, bu yatırım ile takımlarını büyütmek, yepyeni oyunlar geliştirmek ve yazılım otomasyon süreçlerini iyileştirmek istiyor. Şirket ayrıca bu yatırımın bir kısmını yeni yetenekleri keşfetmeye ayıracak.

OKUYUN  SpaceX yörüngeye 60 uydu daha gönderdi