Korku filmleri arasında sevilen yapımlardan biri olan The Conjuring serisinin üçüncü filmi The Conjuring: The Devil Made Me Do It için ilk fragman geldi. Pandemi nedeniyle birçok kez ertelenen filmin görüntülerine baktığımızda ilk filmlere benzer sahneler dikkatleri çekti. Yeni film, “Katil İblis Davası” olarak bilinen bir davayı işleyecek.

Davanın özetine bakacak olursak, 1981 yılında  Arne Cheyenne Johnson, ev sahibini öldürdü ve dava başladığındaysa hem ailesi hem de kendisi şeytan tarafından ele geçirildiğini iddia ederek, cinayeti şeytanın işlediğini ve cezasında indirim olmasını istedi. Hakim ise bunun geçerli bir sebep olmadığını belirterek, zanlıyı cinayet suçundan yargıladı.

Filmin yönetmenliğini Michael Chaves yapacak. Oyuncu kadrosunda ise Vera Farmiga, Patrick Wilson, Julian Hilliard ve Charlene Amoia gibi isimler yer alıyor.

 

Filmin vizyon tarihi ise 4 Haziran 2021 olacak. Vizyon tarihinde film Amerika’da hem sinemalarda hem de HBO Max’te, ülkemizde ise sadece sinemalarda yayınlanacak. Siz serinin diğer filmlerini izlediniz mi? Bu yağım hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi Megabayt ekibiyle paylaşmayı unutmayın.

OKUYUN  Çin hükümetinden Oscar ödül törenine boykot!