1987 yılında çıkan ve Arnold Schwarzenegger'in oynadığı orijinal Predator filminden, son çıkan Prey filmine kadar korkuyucu avcıyı birçok filmde izledik. Yeni film Prey'in de çıkmasıyla Predator filmlerini bir gözden geçirmek iyi olur diye düşündük. Sizler için Predataor filmlerini en kötüden en iyiye olacak şekile sıraladık.

predator

Avatar 2'nin size tüm günü sinema salonunda geçirtecek süresi belli oldu Avatar 2'nin size tüm günü sinema salonunda geçirtecek süresi belli oldu

35 yıllık bir geçmişe sahip olan Predator, kötü filmleri de olsa izleyicinin her zaman heyecanla takip ettiği bir seri oldu ve korkutucu avcının heyecan verici tarzı hâlâ çekiciliğini koruyor. 

İşte en kötüden en iyiye Predator filmleri:

7- Alien vs. Predator: Requiem (2007)

Fikir olarak işe yarayabilecek bir yapımdı. Alien serisinden tanıdığımız uzaylı yaratıklarımız, Amerika'da küçük bir kasabaya geliyor ve tüm insanları yok etmeye çalışıyor. Alien'ı yok etmek için de Predator devreye geliyor. Yine de film, düz karakterler, bayat bir hikaye ve hepsini kapsayacak aksiyon ve vahşetle potansiyeline ulaşamıyor. 

6- The Predator (2018)

Seriyi canlandırması hedeflenen bu filmde orijinal filmin ortak yazarı ve yıldızı Shane Black, Predator için yeni bir vizyonla geri dönmüştü. Ancak film tam bir karmaşadan ibaret. Gerçek bir anlatı uyumu yok, karakterlere ya da aksiyona özen gösterilmiyor ve yaratıklar havalı olsalar da heyecan verici değiller. Film sanki birkaç kişinin  yaptığı bir çorba gibi.

5. Alien vs Predator (2004)

Lance Henriksen, Sanaa Lathan, Tommy Flanagan gibi sağlam bir oyuncu kadrosuna sahip olan bu film, çok kötü olmasa da yine bir şeyler eksik. İzlenebilir bir yapım.

4- Predator 2 (1990)

İlk Predator filminin ardından korkunç avcımızı Los Angeles'a getirme fikri oldukça iyi çalışmış. Danny Glover, Bill Paxton ve Gary Busey gibi isimlerin olduğu kadro izlenmeye değer. Predator'un filmde uyguladığı bazı infaz sahneleri de orijinalini aratmayacak seviyede.

3- Predators (2010)

Adrien Brody, Alice Braga, Walton Goggins, Laurence Fishburne gibi oldukça sağlam bir oyuncu kadrosunun başında Robert Rodriguez gibi çılgın bir isim var.  Predator gezegeninde sıkışıp kalmış insanlar fikri büyük bir gerilim ve aksiyon yaratıyor. Çok fazla karakter olduğu için konu bazen dağılabiliyor ancak oldukça keyifle izlenebilecek bir film.

2- Prey (2022)

Predator filmleri arasında oldukça ilginç bir yere sahip olan Prey, basit bir hikaye sunuyor ve karakter odaklı ilerliyor. Aksiyon sahneleri vahşet oldu ve o kadar abartılı ki, insan ve Predator arasındaki heyecan verici kapışma sizi sürekli aksiyonun içinde tutuyor.

1- Predator (1987)

Tabii ki de orijinal film en iyi Predator filmi. Yönetmenlik, müzik, aksiyon, vahşet ve mükemmel oyunculuk. Yılı itibariyle görsel efektler biraz geride kalsa da filme ayrı bir hava katıyor. Ve son olarak Arnold Schwarzenegger...