BtcTurk’ün hacklendiği ve önemli kullanıcı bilgilerinin satışa çıkarıldığı iddiasıyla ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. Korsanlar bir forum sitesinde verileri satışa çıkarmıştı. Şimdi de sürecin nasıl geliştiğini açıkladı ve 50 kullanıcının daha bilgisini paylaştı.

Facebook ve LinkedIn gibi sitelerden sızdırılan verilerin de paylaşıldığı Raidforums isimli forum sitesinde “BtcTurk’ün hacklendiği” ile ilgili bir başlık açılmıştı. BtcTurk yaptığı açıklama ile bu iddiaları kesin olarak reddetmişti.

BtcTurk’ten hack iddialarına karşı açıklama

50 kişinin e-posta adresleri, ip adresleri, açık adresleri gibi kritik bilgilerin yer aldığı listenin altında bunun henüz “1. tur” olduğu ve “yakında daha fazla” verinin paylaşılacağı belirtiliyor. Ayrıca ikinci ve daha sonraki aşamalarda sırası ile 500, 5.000, 50.000 ve 500.000 kullanıcının daha bilgilerinin açık edileceği not düşülmüş durumda.

Bilgilerin kaynağı da açıklandı

Konu başlığına gelen “Bu bilgilerin nasıl ve kim tarafından ele geçirildiğini anlatacak mısın?” sorusuna korsanlar bir mesaj ile yanıt verdi ve şunları kaydetti:

“2018’de bir BtcTurk çalışanı, tüm kullanıcıların bilgilerini birden fazla hacker’a sattı (burada paylaştığımız e-posta, telefon, isim, adres gibi…). Şirket bunu biliyordu, ancak kamuoyuna açıklanmasını istemediler. Kullanıcıların tıpkı şu an da olduğu gibi haberdar olmalarına izin vermediler. Ekip üyelerimizden birisi, bu olayda tasarrufunun %85’ini kaybetti. Şirket kullanıcıyı hata yapmakla suçladı ve konuyu kapattı. Buna inanabiliyor musunuz?

Yakında daha fazla detay paylaşılacak”

BtcTurk’ten henüz yeni bir açıklama yapılmadı. Sosyal medyada kullanıcılar konu hakkında açıklama yapılmasını istiyor.

OKUYUN  Bir sen eksiktin Reddit! Clubhouse benzeri özellik geliyor...