Google Meet'in yeni özelliği tanıtıldı! Kullanıcılar rahat bir nefes alabilecek Google Meet'in yeni özelliği tanıtıldı! Kullanıcılar rahat bir nefes alabilecek

Yeni güncelleme, Android 13'ün beklenen sürümünden sadece birkaç hafta önce birkaç gün önce gelecek. Desteklediği işletim sistemi gibi, One UI 5 beta, özelleştirme seçenekleri, bildirimlerde ince ayarlar ve yeni erişilebilirlik ve güvenlik seçenekleri ekleyen nispeten küçük bir güncelleme gibi görünüyor.

Yeni widget özelliği geliyor

One UI 5, duvar kağıdınıza göre 16 adede kadar önceden ayarlanmış renk teması ve ana ekranınız, simgeleriniz ve hızlı panelleriniz için 12 ek renk seçeneği sunan Android 13'ün tema seçeneklerinden oluşuyor. Ayrıca, daha az dağınık bir görünüm oluşturmaya yardımcı olacak benzer boyuttaki widget'ları üst üste yığmanın bir seçeneği de sunuyor.

one ıu 5 samsung yayınladı (1)

Gerçek hayattaki nesneleri veya metinleri yakınlaştırmak için telefonun kamerasını kullanan bir Büyüteç aracının yanı sıra telefonunuzun klavyede yazılanları yüksek sesle okumasını sağlayan seçenekler de dahil olmak üzere bazı yeni erişilebilirlik özellikleri de yer alıyor.

One UI 5'in beta sürümü ayrıca uygulama bazında tercih ettiğiniz dili ayarlamanıza olanak tanıyacak. Bu özellik, telefonunuzu olası sorunlara karşı tarayan yeniden tasarlanmış bir güvenlik panosuna erişim sağlamanıza yardımcı olacak.

Samsung, geçen yıl One UI 4 beta sürümünü yayınladığında, her yıl nasıl daha erken güncellemeler aldığını vurgulamıştı. Ancak bu sefer Samsung, One UI 4 beta'nın Eylül 2021 lansman tarihini bir aydan biraz fazla geçerek önceki güncellemesi arasındaki farkı daha da genişletmiş bulunuyor. Samsung'un önceki One UI beta sürümlerinde olduğu gibi, One UI 5 güncellemesine 'Samsung Üyeleri' uygulaması üzerinden kaydolarak erken erişim sağlayabilirsiniz.

one ıu 5 samsung yayınladı (2)

One UI 5 henüz Türkiye'de yayınlanmadı

One UI 5'in erken sürümü şu anda yalnızca ABD, Almanya ve Güney Kore'deki S22 cihazlara yayınlandı. Ancak Samsung, yakın zamanda daha fazla cihaza ve bölgeye yaymayı planlıyor.Samsung'un Galaxy Z Flip 4, Z Fold 4, Galaxy Buds Pro ve Galaxy Watch 5 dahil olmak üzere yeni cihazlarını piyasaya süreceği söylentileri geçen 10 Ağustos'taki Samsung Unpacked etkinliğinde One UI 5 hakkında daha fazla detay duyabiliriz.