YouTube videoları ve Twitch’te yaptığı Minecraft yayınlarıyla bilinen ünlü YouTuber Brandon “Bashuverse” Ashur, COVID-19 ve zatüre nedeniyle 36 yaşında hayatını kaybetti.

1 milyon takipçisi olan ve Twitch’te ‘Toasty’ adıyla yayın yapan yayıncı, koronavirüs tespiti sonrası aylardır hastanede yatıyordu. Ashur ölümünden önce takipçilerini aşı olması yönünde uyarıyordu. Ashur’un ölümünü kız kardeşi Ansea Ashur, Facebook üzerinden duyurdu.

“Kardeşim covid’le mücadele etti ve ne yazık ki savaşı kaybetti”

Anesa Ashur, kardeşiyle olan bir fotoğrafını paylaşarak, “ 36 yıllık hayatında bir sürü zorlukla başa çıktın, seni bir pandemi yüzünden kaybedeceğimi asla hayal etmezdim. Tanıdığım en güçlü insanlardan birisisin ve internettekiler ne derse desin, insanlar ne düşünürse düşünsün her şeyin üstesinden geldin… Ne kadar mükemmel bir ruh olduğunu kanıtladın. Seni sonsuz seviyorum […] kardeşim covid’le mücadele etti ve ne yazık ki savaşı kaybetti. Yayınıyla birçok insana ilham oldu. Youtube kanalında 1,5 milyon takipçisi vardı. Twitch’de ise sonsuz streamer.

“Farkında olmadan milyonlarca insanı kurtarırken bir yandan da bir sürü kötülükle savaştı. Bunun olduğuna inanamıyorum. Başarısız olmasını isteyen insanların yaptığı her türlü saçma yoruma göğüs gerdi. Mükemmel birisiydi. Mükemmel birisi. Bundan nefret ediyorum. “ diyerek hislerini ifade etti.

7 Ağustos’ta COVID-19’a yakalandığını paylaşan Ashur, 15 Ağustos’ta ‘cehennem gibi’ diyerek tanımladığı covid ve zatürreyi aynı anda geçirdiğini söylemişti.

Cinsel istismar davasıyla gündeme gelmişti

Ashur’ın, 2014 yılında Kentucky’de ‘reşit olmayan biriyle ilişkiye girmek’ sebebiyle tutuklandığını gösteren bir belge ortaya çıkmıştı. Ashur; bu suçlamanın meşru olduğunu ve 18 yaşındayken 15 yaşında bir kızla sevgili olduğunu açıkladı. Suçlamanın cinsel istismar olarak değiştirilmesiyle Ashur para cezasına çarptırıldı. Nisan 2017’de bütün sosyal medya hesaplarını ve videolarını silen Ashur, 2019 yılında ‘ToastyTime’ adıyla geri döndü. O zamandan beri de 170,00 takipçisinin olduğu Twitch’te yayın yapıyordu.

OKUYUN  Sağlık Bakanı Koca açıkladı! Kaç milyon doz aşı gelecek?