Japonya’da bir şirket dünyanın ilk yenilebilir maskesini üretti. Evet yanlış duymadınız bu maske yenilebiliyor…

Koronavirüs salgını öncesinde de maske kullanımının diğer ülkelere kıyasla yüksek olduğu Japonya’da, virüs salgınıyla birlikte maske üreticileri moda sektörüne de yön vermeye başladı. Son olarak meşhur “melonpan” (kavun ekmek) adı verilen çörekten üretilen maske sosyal medyada yoğun ilgi gördü.

“Goku no Kimochi” adlı bir masaj ve güzellik merkezini tarafından üretilen maskenin, kavun ekmeğin kokusunu her daim içlerine çekebilmeyi hayal eden 3 üniversite öğrencisinin talebine yanıt olarak ortaya çıktığı belirtildi. Maskede kullanılan çörekleri Japonya’nın ünlü “kavun ekmek” satış zinciri “Melon de Melon” sağlıyor.

Garip olan ise, bu yenilebilen maskenin laboratuvar ortamında test edildi ve piyasada satılan endüstriyel maskeler kadar koruyucu olduğu açıklandı.

5 tanesi 140 TL

Kullanana kişinin karnını da doyuran maskeler 10 Haziran yani bugün itibariyle çevrimiçi ortamda satışa sunulacak. Ancak bu satış sadece Japonya’da olacak. ürünün 5’li fiyatının 800 yen(140 lira) olacağı açıklandı.

Japonya’da “Melonpan” (kavun ekmek) olarak bilinen meşhur şekerli çörekler, adını kavunu andıran şeklinden alıyor. Sanılanın aksine genelde içinde kavun bulunmasa da, son zamanlarda bazı üreticiler kavun aromalı melonpan’ları da sevenlerin beğenisine sunuyor.

OKUYUN  Dünya 2020'de uzaydan nasıl görüldü? İşte o görüntüler...