Koronovirüs salgınının ortaya çıkmasıyla gündemden ayrılamayan Bill Gates, konuyla ilgili birçok kez açıklamalarda bulundu. Özellikle son dönemde COVID-19 risklerinin azaldığını söyleyen Bill Gates, tüm dünyayı bekleyen başka bir risk için uyarılarda bulundu.

Bill & Melinda Gates Vakfı‘nın eş başkanı Bill Gates, potansiyel yeni bir salgın konusunda düzenli olarak uyarlarda bulunmaya devam ediyor. Microsoft kurucusu konuyla ilgili Financial Times‘a korkutucu ve bir o kadar da ürkütücü açıklamalar bulundu. Bill Gates, küresel koronavirüs salgınının yakın zamanda sona ermeyeceğini belirtti.

“Daha bulaşıcı ve ölümcül varyantı kapıda” -Bill Gates

Pandemi sürecinde yaptığı röportajlarla ve söylemlerle dikkatleri üzerine toplayan Gates, birçok kişi tarafından dikkatle takip edilmesine rağmen bazı kesimler tarafından kötü niyetli olmakla suçlandı. Sert uyarılarına dur durak bitmeden devam eden Gates‘e göre koronavirüsün yeni varyantları kapıda. Ayrıca, yeni varyantlar çok daha bulaşıcı ve ölümcül bir yapıya sahip olacak. Ünlü iş adamı yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı.

Bir öncekinden daha bulaşıcı ve hatta daha ölümcül olabilecek bir varyantın yüzde beşinden fazlasının üretilmesi riski var. Sağlık sistemlerine yatırılan para miktarı, geri dönüşe kıyasla çok küçük. Öte yandan Dünya Sağlık Örgütü’nün mevcut finansmanı salgını ciddiye almıyor.

Bill Gates, tedbiri bırakmama konusunda tüm dünyayı uyardı. Salgın sürecinin hala atlatılmadığını ve daha kötüsünü yaşamadığımızı belirten Gates, insanların epidemiyologların açıklamalarına güvenmeleri gerektiğini önemle vurguladı.

Değerli düşüncelerinizi biz Megabayt ekibiyle yorumlarda paylaşabilirsiniz.

OKUYUN  Uğur Şahin, 12 yaşından küçükler için COVID-19 aşısı geliştirildiğini açıkladı