Avatar 2: The Way of Water'dan aksiyon dolu yeni bir fragman yayınlandı - VİDEO Avatar 2: The Way of Water'dan aksiyon dolu yeni bir fragman yayınlandı - VİDEO

Her yıl yüzlerce film çıkıyor ve bunların muhtemelen büyük bir çoğunluğu korku-gerilim türünde. İnsanları etkilemenin en kolay yollarından olan korkutmak, basit gibi görünse de çok zor bir iş. Bunu jumpscare'ler ile değil de gerçekten korkutarak yapmak daha da zor. Sizler için bugün 2010'larda çıkmış en beğendiğimiz korku filmleri arasından 5 tanesini seçtik.

İşte rüyalarınıza girecek en korkunç 5 korku filmi:

1- 2019 yapımı Midsommar (Ritüel) 

midsommar

Ari Ester’in yazıp yönettiği bu korku filminde ABD’de yaşayan bir grup üniversite öğrencisinin İsveç’teki Midsommar şölenine katılmasının ardından başına gelen şok edici olayları konu alıyor.

2- 2018 yapımı Hereditary (Ayin)

MV5BN2QzOTI4ZDQtNjlhNi00MTAzLTg1ZWUtNmMzNGY0NzcyZWRhXkEyXkFqcGdeQXVyMjI3NzE4MTM@._V1_

Ari Ester’in ilk uzun metrajlı filmi olan Ayin, her insanın içinde bir kötülük olduğunu ve gerekli şartlar oluştuğunda bunun nasıl dışarıya çıkabileceğini gösteren, sizi iliklerinize kadar korkutacak bir film.

3- 2017 yapımı Get Out (Kapan)

get-out-20172203

Jordan Peele’nin ilk yönetmenlik denemesi olan bu film, genç bir siyah olan Chris’in, beyaz kız arkadaşı Rose’un ailesiyle tanışmasını konu alıyor. Fakat gittikleri kasabada tuhaf bir şeyler vardır ve buraya giden siyahlar gizemli bir şekilde kaybolmaktadır…

4- 2011 yapımı Cabin in The Woods (Dehşet Kapanı)

MV5BMTg1NDMxMzY3OV5BMl5BanBnXkFtZTcwMTYzMDMxNw@@._V1_

Drew goddard’ın ilk yönetmenlik denemesi olan bu film, klasik amerikan gençlerinin eğlenmek için gitti yerde öldürülmesi temasıyla başlayan ve bambaşka bir yere evrilen bir film. Sizi çok şaşırtacak eminim.

5- 2014 yapımı The Babadook (Karabasan)

Ekran Resmi 2022-07-26 11.12.33

Jennifer Kent’in yazıp yönettiği bu filmde, Kocasını 6 yıl önce kaybeden ve bu süreçte oğlu Samuel'ı yalnız büyüten bir annenin, bir gün oğlunun kitapları arasında Mister Babadook adlı esrarengiz bir masal kitabı bulmasını ve Kitabı okuduktan sonra, yaşanan esrarengiz şeyleri anlatıyor.

En korkunç 5 korku filmi;