Rusya, Twitter'a içerik silmesi için en çok talepte bulunan ülkelerden biri. Rusya, popüler mikro blog sitesine erişim kısıtlamalarının uygulandığını duyurdu. Konuyla ilgili yapılan açıklamaya gör...

Rusya, Twitter'a içerik silmesi için en çok talepte bulunan ülkelerden biri. Rusya, popüler mikro blog sitesine erişim kısıtlamalarının uygulandığını duyurdu. Konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre, Twitter'ın Rusya'daki bant genişliği daraltıldı.

Roskomnadzor'un resmi web sitesinde yapılan bir açıklamaya göre, Twitter'ın belirli gönderilerin içeriğini silme talebini reddetmesinin ardından Rusya, popüler sosyal medya sitesine erişime kısıtlamalar getirdi. Konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Twitter, belirli içerikleri silmediği için engellendi. Şu anda Twitter'a sağlanan hız düşürüldü ve bu nedenle Twitter yavaşlayabilir" ifadeleri kullanıldı.  

Twitter'a erişim tamamen engellenebilir

Rusya, Twitter'ı "gençlerin intihar girişimleri", pornografi ve uyuşturucu kullanımıyla ilgili içerikleri silmemekle suçluyor. Bu nedenle Twitter'a erişim hızının yavaşladığını, ilgili içeriğin silinmemesi durumunda Twitter'ın tamamen bloke edilebileceğini belirtti.