Paylaşılan ilk bilgilere göre Riot Games, bir mobil oyun olan Hyper Front'u "Valorant'ın önemli bölümlerinin bir kopyası" olarak nitelendirerek Çinli teknoloji devi NetEase'e karşı dava açtı. Riot'a göre NetEase, formatı eşleştirmenin yanı sıra karakter tasarımlarının, oyun haritalarının, silah tasarımlarının ve daha fazlasını da kopyaladı. Ayrıca davayı İngiltere, Almanya, Brezilya, Singapur ve Galler yüksek mahkemesine taşıdığı söyleniyor.

hyper front valorant (3)

Valorant gibi, Hyper Front da beş kişilik takımları farklı modlarda karşı karşıya getiren, oynaması ücretsiz bir birinci şahıs nişancı oyunudur. Riot, iddiasında Hyper Front'un, Ekim 2019'da "Project A" adlı Valorant'ın ilk sürümünü ortaya çıkardıktan kısa bir süre sonra geliştirmeye başladığını belirtti. Bu arada NetEase, "Project M" kod adı altında Hyper Front'un beta sürümünü sergilemişti.

hyper front valorant (1)

Diablo IV için beklenen görüntü güncellemesi kapıda! Işın izleme desteği geliyor... Diablo IV için beklenen görüntü güncellemesi kapıda! Işın izleme desteği geliyor...

Hyper Front, Android ve iOS uygulama mağazasında hala erişilebilir durumda

Hyper Front'un Singapur'da ve diğer ülkelerde piyasaya sürülmesi, kullanıcılardan bunun esasen Valorant'ın bir "kopyası" olduğuna dair şikayetlere yol açtı. Bu, NetEase'in oyunlarda değişiklikler yapmasına yol açtı, ancak Riot, ihlal seviyesinin bunun da ötesine geçtiğini söyledi.

hyper front valorant (1)-1

Hyper Front'un değiştirilmiş sürümü şu anda Android ve iOS mağazalarında mevcut ve Google Play'de bir milyondan fazla indirme ve 48.000'den fazla incelemeye sahip.

Editör: Enes Sapmaz