Netflix, izleyicilerin merakla beklediği animasyon dizisi "Resident Evil: Infinite Darkness"ın temasını duyurdu. Ayrıca "Resident Evil 2 Remake"de ana karakterlere hayat veren Nick Apostolides ve...

Netflix, izleyicilerin merakla beklediği animasyon dizisi "Resident Evil: Infinite Darkness"ın temasını duyurdu. Ayrıca "Resident Evil 2 Remake"de ana karakterlere hayat veren Nick Apostolides ve Stephanie Penislow'un da animasyon dizisinde yer alacağı duyuruldu.

Dünyanın en popüler çevrimiçi film ve dizi platformu Netflix, popüler korku / gerilim serisi "Resident Evil"ın bir anime dizisini yayınlayacağını duyurduğunda, hem oyun serisinin hem de film serisinin hayranlarını heyecanlandırmaya başlamıştı. Netflix, animasyon dizisi için geçtiğimiz günlerde bir tanıtım videosu yayınladı ve şimdi tanıtım posterleri ve bazı ekran görüntüleri paylaştı. Netflix tarafından paylaşılan yeni bir tweet'e göre Resident Evil serisinin 25. yıldönümünü kutlamak amacıyla hayata geçirdiği projede Leon Kennedy olan Nick Apostolides ve Claire Redfield olan Stephanie Panisello, karakterlerine geri dönüyorlar.

Resident Evil: Infinite Darkness ile geri dönüyorlar

Netflix tarafından paylaşılan tanıtım afişinde, silahlı Leon Kennedy ve Claire Redfield fener tutuyor. Afişin alt kısmında ise, Beyaz Saray'a doğru yürüyen ikonik zombi benzeri hasta yaratıklar görünüyor. Netflix, "Resident Evil: Infinite Darkness" dizisinin çıkış tarihini açıklamamış olsa da diziyi merakla bekleyen kullanıcılar artık hikaye hakkında daha fazla bilgiye sahip. Netflix tarafından paylaşılan bilgiye göre, "Resident Evil: Infinite Darkness’ta Beyaz Saray’daki gizli Başkanlık dosyalarına erişim sağlandığının anlaşılması üzerine Leon S. Kennedy dahil bir grup federal ajan, olayı araştırmak için Beyaz Saray’a davet ediliyor. Ancak ışıklar aniden söndüğünde Leon ve SWAT ekibi, zombiler ile karşı karşıya kalıyor." Aynı zamanda TerraSave çalışanlarından Claire Redfield, mültecilere destek olurken ziyaret ettiği ülkede bir gencin çizdiği gizemli bir resimle karşılaşıyor. Enfekte bir kişiyi gösteren bu resimden etkilenen Claire, kendi soruşturmasını başlatıyor ve sosyal yardım tesislerinin inşasını talep etmek için Beyaz Saray'a gittiğinde Leon ile yolu kesişiyor. Leon, Beyaz Saray'da karşılaştıkları zombiler ile Claire'in bulduğu resimler arasında bir bağlantı olabileceğine inanıyor ve hikaye başlıyor.