GeForce RTX 4090 ve RTX 4080'in ağlatan Türkiye fiyatları ortaya çıktı! GeForce RTX 4090 ve RTX 4080'in ağlatan Türkiye fiyatları ortaya çıktı!

Razer Kishi'nin ikinci nesil (V2) mobil oyun kumandası artık iPhone cihazlar için de mevcut. Razer'ın birkaç ay öncesinde kullanıcılarına sunduğu Android kontrolör sürümünde olduğu gibi, gamepad'in fiyatı tam 100 dolar. 

Razer'ın yeni mobil kontrolörleri telefon kılıflarını unutmadı

Kontrolörün ilk sürümü olan Kishi'den en büyük farklılığı ise iki tarafı bir arada tutan ve telefonunuzu yerinde tutan mekanizma olmuş. Razer, bu esnek köprüyü daha sağlam bir kayar versiyon ile değişikliğe gitmiş durumda. Bu tasarım değişikliği, Kishi V2'yi tüm modern iPhone'lar, yani daha açıkça olmak gerekirse iPhone 6S ve üst modelleri ile uyumlu hale getirmiş durumda.

razer kishi v2 (1)-1

 Bunun yanı sıra, mobil kontrolörün lastik eklerini çıkartırsanız, telefonu yerleştirdiğinizde kılıfınızı çıkarmak zorunda kalmazsınız.

Razer Kishi V2'de çeşitli buton değişikliğine gidilmiş

Ayrıca ek olarak, Razer butonlarında değişikliğe gitti ve V1'in zarlarını Wolverine V2 konsol denetleyicilerindeki mikro butonlarla değiştirdi. Razer, "Bu, çalıştırma tepkisi, rahatlık ve dokunsal geri bildirimde avantajlar sağlıyor" diyor. Cihazda olan bir diğer yenilik ise, ön tarafta bir Paylaş düğmesi ve tetikleyicilerin yanına eklenen iki ek programlanabilir düğmeler olmuş.

razer kishi v2 (1)-2

Kullanıcılar artık bu özelleştirilebilir düğmeleri Razer Nexus uygulaması aracılığıyla ayarlayabilecek. Ayrıca, Paylaş düğmesini kullanmak için yine Razer'ın bu uygulamasına ihtiyacınız olacak. Paylaş butonu ile oyununuzun görüntülerini YouTube veya Facebook'ta paylaşabileceksiniz. Ayrıca, özel bir gamepad düğmesiyle başlatabileceğiniz uygulama aracılığıyla kontrolörün desteklediği oyunları bulabileceksiniz.

Bulut oyun uygulamaları tarafından desteklenecek

Kishi V2, mobil kontrolör cihazları Xbox Cloud Gaming ve Google Stadia dahil olmak üzere, konsollar için uzaktan oynatma uygulamaları ve MFi kontrol cihazlarını destekleyen PC ve iPhone oyunları ile çalışmayı destekleyecek.

razer kishi v2 (1)

Doğrudan şarj için bir Lightning bağlantı noktası var, ancak ne yazık ki cihazda 3,5 mm kulaklık jak girişi bulunmuyor.

Razer'ın yeni mobil kontrolörüne buradan sipariş verebilirsiniz.