Nintendo , Dünya Kedi Günü'nü kutlamak için Tokyo'daki Shinjuku İstasyonu'nun dışındaki alana bir 3D Pokemon Go reklam panosu yerleştirdi. "Pokemon Go'nun kedilerle ne ilgisi var?" diye sorduğunu duyuyorum gibiyim şu an. Reklam panolarını süsleyen canavarların hepsi kedilerden ilham alıyor.

Nintendo Life'ın haberien göre, reklam panosu bugünden 5 Eylül'e kadar açık olacak, yani yakınlarda yaşıyorsanız ya da şu sıralar bir Japonya seyahati düşünüyorsanız aklınızda olmasında fayda var.

Panoyu süsleyen başlıca dört kedicik kedi canavarı 7. Nesil Ateş tipi Litten ve Meowth'un üç farklı versiyonu olarak gözüküyor. 

Steam Next Fest başladı: Yüzlerce yeni oyunu ücretsiz deneyin Steam Next Fest başladı: Yüzlerce yeni oyunu ücretsiz deneyin

Ayrıca reklam panosunda Espurr, Skitty ve Glameow da yer alıyor. İlan panosu, birbirleriyle neşeyle oynayan tüm kedileri gösteriyor, her biri aşağıdaki kalabalığa bakmak için birbiriyle yarışıyor.

3D reklam panosu trendi son yıllarda iyice arttı. Aslında bazı durumlarda korkunç görünen (Resident Evil örneği gibi) bu reklam panolarının çok havalı göründüğünü söyleyebiliriz.