Yaklaşık 2 yıl önce çıkan yeni nesil konsollar, Microsoft ve Sony'yi bir kez daha karşı karşıya getirdi. PlayStation'ın tahtını yıkmak isteyen Xbox, gelecek için hazırlıklarını yapıyor. Bu bağlamda da Microsoft, Activison Blizzard'ı satın almak için anlaşmıştı. 

Microsoft'un Activision Blizzard'ı satın alması konusunda yapılan anlaşmanın ardından, bu anlaşma ile ilgili soruşturma başlatılmış ve sektörle ilgili birçok yeni bilgiyi bu raporlarda öğrenmiştik. Son olarak ise PlayStation 6'nın çıkış tarihi ile ilgili ilk ipucunu aldık.

PlayStation 6 ne zaman çıkacak?

PlayStation 5 ile büyük başarı yakalayan Sony, çip krizinden etkilenmesine rağmen yüksek satış oranları yakaladı. Gelen son bilgiler, Sony'nin PlayStation 6'nın çıkış tarihi için daha önce uyguladığı 7 yıllık döngüye sadık kalacağını gösteriyor. Yani PlayStation 6'nın 2028'de çıkması bekleniyor.

Sony-Belgelerine-Gore-PlayStation-6-En-Erken-2027ye-Kadar-Burada

Xbox Game Pass'e eklenecek yeni oyunlar açıklandı Xbox Game Pass'e eklenecek yeni oyunlar açıklandı

Sony’nin yayınladığı açıklamaya göre Microsoft, Call of Duty’nin PlayStation platformlarında 2027’ye kadar kalması yönünde bir teklif götürürken şirket ise söz konusu anlaşmanın bir sonraki nesil PlayStation konsollarının Call of Duty’den mahrum bırakılması demek olduğunu belirtiyor.

“SIE, PlayStation konsolunun yeni neslini piyasaya sürdüğünde Call of Duty ve diğer Activision oyunlarına erişimini kaybedecekti ki bu da onu tüketici (oyuncu kitlesi) değişimine ve rekabette son derece savunmasız hale getirecekti.”

Microsoft'un , Call of Duty’nin PlayStation platformlarında 2027’ye kadar kalması yönünde bir teklif götürmesi, PlayStation 6 konsolunun bu anlaşma dönemi sonrasında çıkacağına işaret ediyor. Ayrıca bu durum Sony'nin yeni nesil konsolunda Call of Duty göremeyeceğimiz anlamına da geliyor olabilir.