Twitter'ın garip hatası: Silinen eski tweetler geri dönüyor! Twitter'ın garip hatası: Silinen eski tweetler geri dönüyor!

YouTube’un Premium yani ücretli üyelik kullanmayan kullanıcılara gösterdiği reklamlar, son dönemde çok tepki alıyordu. Şirketin son reklam hamlesi ise kullanıcıları iyice çileden çıkartacak cinsten. Artık bir video izlemeden önce 5 adet reklam gösterilecek. Bunun dışında videonun ortasındaki reklamlar da gösterilmeye devam edilecek.

Reklamlar atlanamayacak

YouTube’da daha önce reklamları belli bir süre izledikten sonra ‘Reklamı Atla’ butonu ile geçerbiliyorduk. Artık bu reklamları atlayamayacaksınız ve videodan önce 5 reklamı da izlemeniz gerekecek. Her reklamın süresi 6 saniye olacak ve toplamda 30 saniyelik video izlemiş olacaksınız. Fakat bu 5 reklamlı sistemin test edildiği ülkelerden reklam sürelerinin 30 saniyeyi geçtiğine dair kullanıcı şikayetleri de geliyor. Aşağıdaki bir görselde de görebileceğiniz gibi 12 saniyelik bir reklam kullanıcının karşısına çıkmış.

Ekran Resmi 2022-09-13 16.30.59

Yeni reklam formatı YouTube Premium kullanıcılarını etkilemeyecek ve şimdilik sadece ücretsiz YouTube kullanıcılarına gösterilecek. Google’ın uyguladığı bu reklam politikası, kullanıcıları YouTube Premium kullanmaya mecbur bırakacak gibi duruyor. 

Kullanıcılardan gelen sert tepkiler bu kararın geri alınmasına neden olur mu bilinmiyor.