Yeni nesil konsollardan PlayStation 5 için özel olarak hazırlanan FPS hayatta kalma oyunu Abondoned resmen duyuruldu. Yayıncılığını Sony‘nin, geliştiriciliğini ise Blue Box Game Studios‘un yaptığı birinci şahıs bakış açısıyla oynanan hayatta kalma oyunu Abondoned için bir fragman da yayınlandı.

Oyunun çok detaylı bir açık dünya sunacağı ve korku öğeleri içereceği belirtildi. Oyun ile ilgili açıklanan detaylar şöyle:

Hikaye

Oyun, bir ormanda uyanan Jason Longfield isimli ana karakterimizin hikayesi üzerinden ilerliyor. Ormana nasıl gittiğini hatırlamayan Jason, bir süre sonra karanlık bir amaç için kaçırıldığını fark ediyor. Oyundaki asıl amacınız da hayatta kalıp ormandan kaçmak.

Gerçekçi karakter etkileşimi

Oyunda yaşanan her olay, ana karakterimiz üzerinde bir etki yaratacak. Örneğin Jason koştuktan sonra veya korktuğunda nefessiz kalırsa hedef almak zorlaşacak. Silah kullanımı da bir hayli gerçekçi olacak.

PlayStation 5’in Gücü ve DualSense

Oyunun doğal 4K çözünürlükte 60 FPS vermesi hedefleniyor. Grafikler ve animasyonlar da oldukça fotorealistik gözüküyor. Ayrıca oyun yeni PS kontrolcüsü DualSens’in tüm özelliklerinden faydalanacak.

Oyun için yayınlanan videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz. Oyun bu yılın son çeyreğinde PS5’e özel olarak çıkacak.

OKUYUN  Yeni Spider-Man filmi, eski Spider-Man 2'nin devamı olacak!