23 Nisan’da sinemalara ve yayın hizmetlerine girecek Mortal Kombat’ın senaristi Greg Russo. Russo, serinin yeni üyesi Cole Young ve bir dizi ikonik karakterin yer aldığı bir hikaye oluşturdu, birçok dövüş sahnesi ve kanlı ölümler yazdı ve seriyle olan uzun geçmişinden yararlanırken bol bol şaka ve drama serpiştirdi. 

Mortal Kombat oyunlarını severek büyüdüm.” dedi. “Okuldan sonra atari salonuna giderdim. Benim için bir kaçış gibiydi. Boşanmış bir ailede büyüdüm, bu yüzden benim için dışarı çıkıp kendi şahsım olmak önemliydi. Ve bu benim için bir atari salonuydu.

1990’ların başlarında, Mortal Kombat, popüler kültürde şiddet hakkındaki yoğun bir kongre tartışmasının odağı haline gelmişti. Oyun, kan püskürten fotogerçekçi karakterlere sahipti. 1994 yılına gelindiğinde, Mortal Kombat, bugün hala video oyunlarında siyah-beyaz sınıflandırmalar yapan Entertainment Software Ratings Board’un yaratılmasında kısmen suçlu. 

Fakat oyun Greg Russo ve diğer birçok eski Mortal Kombat hayranları için tamamen eğlenceli ve fantastikti. 

Seri birden fazla konsol nesli boyunca birçok video oyunu ve tepki çeken filmler üretti. 

Russo, yeni senaryoya hafiflik kattı, ancak bu dramatik ivmeyi atmaya yetmedi. Filmin ilk 7 dakikasından da anlaşılabileceği gibi, kanlı şiddete dönüşen yavaş işleyen bir gerilim görünüyor. Ama elbette mizah da var. O olmadan Mortal Kombat olmazdı. 

OKUYUN  Dwayne Johnson’ın başrolünde olduğu DC filmi Black Adam’ın yayın tarihi belli oldu!