FPS oyunlar birkaç yıldır insanların dikkatini oldukça çok çekiyor. FPS oyunları, oyuncular tarafından çok seviliyor ve CS ve Call of Duty gibi oyunlarda giderek daha popüler hale geliyor. Bunun yanı sıra dünya çapında 100 milyondan fazla kayıtlı oyuncuya sahip Warface’in Türkiye’ye resmi olarak geldiği duyuruldu. Oyunun geliştirici tarafında yer alan MY.GAMES FPS oyunu Warface’in yeni özelleştirilmiş sunucusunun İstanbul’da yer alacağı belirtiliyor.

İstanbul’da bir oyun sunucusuna sahip olmak ne demektir? Bu, Warface’in daha iyi bağlantılar, daha kısa gecikmeler ve sorunsuz eşleşme gibi gelişmiş oyun performansına sahip olduğu anlamına geliyor.

MY.GAMES Türkiye, pazara giren en son oyun şirketidir, ancak aynı zamanda Türkiye’deki etkisini artırmayı da ummaktadır. Firmanın yöneticilerinden olan Ivan Pabiarzhyn, oyunun Türkiye sunucusu hakkında bir açıklama yaptı. Yönetici açıklamasında, “Warface, Türkiye’deki işini büyütmekten çok mutluyuz. Warface, uzun yıllardır bilgi birikimimizi aktardığımız çok özel bir yapım. Artık Türk oyuncuların da oyunun keyfini sonuna kadar çıkarabilecek olmalarından çok memnunuz.” ifadelerini kullandı.

Türkçe dil desteği ve dublajların da yer alacağı söylenen oyun Türkiye’de bu sayede daha fazla oyunsevere ulaşabilecek.

Warface ilk olarak 2013 yılında dünya çapında piyasaya sürüldü. Hemen hemen her oyun platformunda oynanabilen oyun ücretsiz olarak mevcuttur. PC, PlayStation 4 ve Xbox One’da oynanabilen FPS oyunları temelde askeri birimlere odaklanır ve ilerici hikayelere sahiptir. Oyunda ayrıca bir görev sistemi dahil olmak üzere farklı oyun modları vardır. Farklı sınıflarda oynayabilen oyuncular da mevsimsel güncellemeler yaşayacak.

OKUYUN  Çip tedariği sıkıntısı artık ‘‘krize’’ dönüştü!