2 Mart’ta yeni oyun sezonu ile birlikte gelecek Astra, Valorant’ı yeni oynanış mekanikleri ile kökünden değiştirecek gibi gözüküyor.

Riot, Valorant’ın 2. Bölümünün ikinci perdesiyle gerçekliğin kurallarını esnetebilecek başka bir karakterle karşımıza çıkıyor. Geliştirici, savaş alanını kontrol etmek için “kozmosun enerjilerini” kullanan Ganalı bir ajan olan Astra’yı ortaya çıkardı. Yerçekimi kuyuları, patlayıcı bulutsular ve duman benzeri bulutsular üreten “yıldızları” yerleştirmek için bir astral forma girebilir. Ayrıca iki yıldız arasında, mermileri engelleyen ve sesleri bastıran bir “kozmik bölünme” oluşturabiliyor.

 

Astra, 2 Mart’ta yeni bir savaş kartı birlikte erişilebilecek. Ücretsiz kullanıcılar için yeni bir tabanca, yeni bir Versus kartı ve yeni bir sprey alabilecekler. Bu arada savaş kartı satın alanlar balta, Cavalier Vandal, Operator ve özel spreylere erişimi olacak.

Astra’nın pratikte ne kadar iyi iş çıkarabileceğini söylemek için henüz çok erken. Blizzard’ın Overwatch ile yaptığı gibi, Riot, sürekli genişleyen bir karakter paleti ile oyunu uzun süre ayakta tutacak gibi gözüküyor

OKUYUN  Valheim'da demir nasıl bulunur? Demir madenleri nerede?