Sony yeni bir abonelik sistemi üzerinde çalışıyor. Bu bağlamda Xbox Game Pass‘e rakip karşı bir hamle yapmak isteyen Sony, PlayStation Now ve PlayStation Plus hizmetlerini birleştirecek.

Sony’nin sunduğu iki farklı abonelik sistemi mevcut. Bunlar, PlayStation Plus ve PlayStation Now. Her ikisi de oyunlara çevrimiçi içerik sunuyor fakat farklı içeriklere sahip hizmetler. Sony bu iki hizmetten PlayStation Now’ı kademeli olarak kaldırarak PlayStation Plus’a entegre etmeyi ve yeni bir abonelik sistemi geliştirmeye hazırlanıyor.

Kod adı: Spartacus

Bloomberg’in haberine göre, kod adı Spartacus olan hizmet, insanların modern ve klasik oyun kataloğuna erişmesi için diğer abonelik sistemleri gibi aylık ücret ödeme sistemi olacak. Sony bu yeni abonelik hizmetini, Microsoft’un Xbox Game Pass hizmetine karşı rekabet amacıyla geliştirdiği belirtiliyor.

3 kademeli

Yeni oluşturulacak abonelik sisteminde 3 kademeli bir plan hizmeti olacak. Standart ve en düşük kademede, PS Plus’ın mevcut avantajları olacak. İkinci kademede daha büyük bir PS4 ve PS5 oyun kataloğu sunulacak. Üçüncü kademede ise demolar, oyun akışı ve klasik PS1, PS2, PS3 ve PSP oyunlarını içeren bir dizi ayrıcalık sağlanacak.

Yeni abonelik hizmetinin fiyatının ne olacağı henüz belirsiz. PS Plus şu anda 10 dolar, PS Now ise yıllık 60 dolar fiyatla sunuluyor.

Sony’nin fiyat konusunda Microsoft ile mücadele etmesi için oldukça uygun bir fiyat politikası uygulaması gerekecek.

OKUYUN  Denemeniz gereken en iyi 10 açık dünya RPG oyunu