Sony’den PlayStation oyuncularına bir iyi bir de kötü haber geldi. İyi haber: Artık Horizon Forbidden West’in PS4 versiyonunu PS5’e yükseltmek için ekstra ücret ödemenize gerek kalmayacak. Kötü haber: Sony bundan sonra artık ücretsiz yükseltme sunmayacak.

Bu haftanın başlarında Sony , oyunun dokuz farklı versiyonu da dahil olmak üzere Horizon Forbidden West’in nasıl ön sipariş edileceğine dair kafa karıştırıcı ayrıntıları açıkladı. Yalnızca bazı daha pahalı sürümler, hem PS4 hem de PS5’te oynama seçeneğini içeriyordu. Hiçbiri, temel PS4 sürümünden PS5 sürümüne ücretsiz veya hatta ücretli bir yükseltme yolu sunmamıştı. Budurum çok tepki aldı çünkü geçmişte Sony bu tür yükseltmelerin ücretsiz olacağına söz vermişti. Birçok eleştiri ve geri bildirimin ardından Sony geri adım attı ve Horizon Forbidden West için ücretsiz yükseltme sunacağını açıkladı.

Bundan sonra ücretsiz yükseltme yok

Sony, bundan sonra artık ücretsiz yeni nesil yükseltmeler sunmayacağını da doğruladı. Bunun yerine, gelecekteki PlayStation özel oyunlarının dijital kopyalarını yükseltmek için 10 dolar ödemeniz gerekecek.

Xbox daha da özgürleşiyor

Bu arada Microsoft, insanların oyunlarını çeşitli platformlarda özgürce hareket ettirmelerine izin vermeye devam ediyor. Forza’yı Xbox One’da satın alabilir ve ardından Xbox Series X’inizde oynayabilir, ardından PC’nizde oynayabilirsiniz ve yükseltmek için ekstra bir kuruş ödemezsiniz. Bu gidişle Xbox, PlayStation’ın önüne geçerse hiç şaşırmayız. Sony’nin son dönemdeki attığı adımlar oyuncuları çileden çıkarmış durumda.

OKUYUN  Yerli oyun "Potentia" için nefesler tutuldu! Grafikleri oldukça dikkat çekici...