Koronavirüs salgını oyun piyasasını sallamaya devam ediyor. Yarış severlerin hayranı olduğu ve çok beğeni alan oyun Gran Turismo 7, 2022 yılına ertelendi.

Oyunseverlerin gözleri yaşlı

Sony Interactive Entertainment CEO’su Jim Ryan, Gran Turismo hayranlarını yasa boğdu. Gran Turismo, dünyanın her yerinden büyük bir topluluğa sahip, dünyanın en popüler ve gerçekçi yarış oyunlarından biridir. 2021’de çıkması beklenen “Gran Turismo 7” nin ertelenmesi haberi oyun severleri çok hüsrana uğrattı.

Gran Turismo, tüm zamanların en çok satan yarış oyunlarından biri. Bu yıl çıkması beklenen oyunun Covid-19 salgını nedeniyle ertelendiği duyuruldu. Covid-19 salgını nedeniyle GT7’nin üretim, pazarlama, dağıtım ve satış aşamalarının gerçekleşemeyeceği belirtildi. Pek çok PlayStation hayranı oyunu 2021’de çılgınlar gibi yayınlanmasını bekliyordu, ancak günün sonunda oyun piyasaya sürülmedi. Bu da oyun severlere tam anlamıyla hayal kırıklığı yaşattı.

Üretim son birkaç ayda yavaşladı

Jim Ryan aynı zamanda; “Devam eden salgınla beraber oyun üretiminin bazı kritik yönlerinde son birkaç ayda yavaşlamalar başladı” dedi. Bu açıklama, Sony tarafında Covid-19 salgınıyla alakalı bir problem mi yaşanıyor sorusunu akıllara getirdi. Sony, içinde yayılmış bir salgın haberi ya da söylentisi bulunmuyor ama Ryan’ın açıklamaları spekülasyonlara oldukça açık.

Ryan şu ifadeleri kullandı: “Returnal, Ratchet & Clank: Rift Apart ve Horizon Forbidden West için sorun çıkmayacak gibi görünüyor.” Ancak bu oyunların gerekirse ertelenebileceğini belirtti. Deadloop, Ghostwire: Tokyo ve Kena: Spirit of Bridge gibi oyunlar 2021’de Playstation 5 için kesinlikle piyasaya sürülecek, ancak PS5 ortamında diğer oyunların çıkma ihtimali belirsizliğini koruyor.

OKUYUN  PS5 özel oyunu Returnal'ın yapım aşaması tamamlandı