“Resident Evil” serisinin son oyunu olan “Village” için geri sayım başladı. Vampir temalı oyunun ne kadar alana sahip olacağı sonunda belli oldu. Resident Evil Village, tahmini olarak 50 GB’lık bir boyutu ile oyun severlere sunulacak.

Resident Evil Village isteğe göre boyu küçültülebilir

Kısa süre önce Microsoft Store’da listelenen Resident Evil Village profili, Xbox platformları için dosya boyutunu içerecek şekilde güncellendi. Serinin final oyununun tahmini büyüklüğünün 50.02 GB olduğu belirtiliyor. Ancak, Village’ı sadece konsola indirmek istiyorsanız, söz konusu boyut küçültülebilir.

Oyunda başka seçeneklerinde olacağı açıklandı. Mesela, Resident Evil Village’ın çok oyunculu modu olan Re: Verse’i oynamak istemeyenler, 35 GB gibi çok daha küçük bir boyutla karşılaşacak. Sadece Re: Verse oynamak isteyenler ise 15 GB’lık çok oyunculu modu Xbox mağazasındaki ayrı bir girişten indirebilecek.

Ayrıca oyunun boyutunun platformlar arasında değişebileceğini vurgulamakta fayda var. Capcom oyunlarının PS4, Xbox One ve PC’deki yinelemeleri arasında pek bir fark yok. Ancak Xbox Series X / S ve PS5’in yeni nesil sürümlerin nasıl olacağı merak konusu. “Resident Evil Village” 7 Mayıs 2021’de yayınlanacak ve serinin önceki oyunlarından farklı bir vampir temasına sahip olacak. Oyunun Japonya’da piyasaya sürülecek versiyonu ise sansürlü bir şekilde yayınlanacağı açıklandı.

OKUYUN  İşte yeni Xbox etkinliğinde tanıtılan tüm oyunlar