Japon video oyunu serisi olan “Resident Evil”, serisine bir yenisi daha ekledi. Oyun’un 7 Mayısta çıkacağı açıklanmasının üzerine oyun severlerin heyecanı arttı. Capcom bizlere PS5, PS4, Xbox Series X, Xbox One ve PC için hayatta kalma korku oyununun ilk fragmanı yayınlandı.

Resident Evil Village, 7 Mayıs’ta PS5, PS4, Xbox Series X, Xbox One ve Pc’ye çıkacak. Geliştirici Capcom “Perşembe günü bir canlı yayın” sırasında açıkladı. Ayrıca ortada oldukça ilgi çekici yeni bir fragman ve ilk oyun deneyimi var.

PS5, perşembe günü “Maiden” adlı bir karakter olarak oynayabileceğiniz, özel oynanabilir bir demo, PS5 dünyasına sunulacak. Bahar döneminde ise diğer platformlara özel farklı bir demo yayınlayacak.

PS4 veya Xbox One sürümünü satın alırsanız, bir sonraki nesile ücretsiz olarak yükseltebileceğiniz imkan tanınıyor.

Ayrıca, Jill Valentine, Claire Redfield ve Leon S. Kennedy gibi klasik karakterlerle savaşabileceğiniz RE: Verse adlı çok oyunculu bir bileşen ile birlikte karşınıza gelecek.

Oyun, 2017’deki Resident Evil 7’nin doğrudan devamı niteliğinde ve bu oyunun birinci şahıs bakış açısına geri dönüyor. Ethan Winters’ın ürkütücü bir Avrupa köyünü keşfettiğini görecek. Eşi Mia ve uzun süredir dizinin kahramanı Chris Redfield de geçen Haziran ayının şok edici tanıtım fragmanında yer aldı .

Orijinal oyun 1996’da PlayStation’da çıktı, bu nedenle 2021, serinin 25. yıldönümünü işaret ediyor. Netflix’te canlı aksiyon ve CGI animasyon şovlarının yanı sıra Eylül ayında bir filmin geleceğini zaten biliyoruz .

OKUYUN  PS Store 90 TL altındaki en iyi oyunlar