Niantic, Pokemon Go oyunu için yeni güncelleme yayınladı. iOS için yeni özelliklerden biri ise oyunu daha yüksek kare hızlarında çalıştırmanıza izin sağlayacak. Bu güncellemeyi yeni fark eden Pokemon severler, daha yüksek FPS için cihazınızın yerel yenileme hızının kilidini açmasına olanak tanıyan yeni bir seçeneği keşfetti.

Uygulamanın değişiklik günlüğünde açıkça belirtilen bu özellik ve muhtemelen geliştiricinin listelediği şekilde çeşitli oyun kalitesi iyileştirmeleri kapsamındadır. Ayrıca, seçenek varsayılan olarak kapalı gözükmektedir, bu nedenle telefonunuzun özelliklerinden yararlanmak istiyorsanız bunu ayarlamanız gerekmektedir.

Yayının belirttiği gibi, Pokemon Go daha önce iOS‘ta 30 FPS ile sınırlandırılmıştı. Ancak daha yeni nesil telefonlar saniyede daha fazla kare çekebilmekte. Örneğin iPhone 13 Pro 120 FPS ekrana sahip. Oyuncular bu özelliği açmanın büyük bir fark yarattığını ve oyunu çok daha kolay ve oynanabilir hale getirdiğini söylüyorlar. Niantic, yeni iPhone sahiplerine hitap etmeye çalışıyor olsa da, bu seçenek önceki modellerde de erişilebilir durumda.

Bu özelliğe, oyunun gelişmiş ayarlarından erişebilirsiniz.

OKUYUN  Instagram'ın yeni özelliği ile çoklu fotoğraflarınızdan istediğiniz videoyu veya fotoğrafı silebileceksiniz!