Sony başkanı ve CEO’su Jim Ryan, PSVR2’nin çıkacağını belirttiği röportajda, PlayStation platformlarına özel olarak çıkarılan Days Gone’un bu yılın ilerleyen günlerinde bilgisayarlara da geleceğini belirtti. Ryan dergiye verdiği demeçte, şirketin yakın gelecekte bilgisayar platformuna sunmayı planladığı birkaç oyunundan sadece ilki diye bahsetti.

 

Geliştirici Bend Studio daha sonra Twitter’daki haberleri doğruladı ve gelecekte paylaşacak daha fazla ayrıntıya sahip olacağını söyledi. Bu haber geçen yıl Horizon Zero Dawn’ın sürpriz bilgisayar sürümünden sonra gelmişti. Buggy lansmanından muzdarip olsa da, liman, Sony için büyük bir başarım oldu ve pazar araştırma şirketi Nielsen, Horizon’un platformda bulunduğu ilk ayda yaklaşık 716.000 kopya sattığını açıklamıştı. Bu nedenle Sony’nin bilgisayar platformuna karşı neden bu kadar istekli olduğunu anlayabilirsiniz.

Ryan, bizim için oldukça basit bir karar,” dedi. “Bu harika oyunları daha geniş bir kitleye sunma ve her zaman kolay olmayan oyun geliştirme ekonomisini tanıma fırsatı var. IP’nin kalibresi geliştikçe oyun yapma maliyeti her döngüde artıyor. ” diye ekledi.

Bir sonraki bilgisayar bağlantı noktası olarak Days Gone, Sony’den ilginç bir seçim. Piyasaya sürüldüğünde, diğer açık dünya oyunları ve The Last of Us ile olan benzerliklerinden ötürü oyun basınından orta düzey incelemelerle karşılandı. Ancak son aylarda insanlar oyuna daha olumlu bakmaya başlamış durumda. Sony’nin bu kritik yeniden değerlendirmenin farkında olduğunu ve bundan yararlanmak istediği dikkatlerden kaçmadı.

OKUYUN  God of War'ın geliştiricisi, duyurulmamış bir yapım için baş yazar arıyor