Başlamadan önce belirtmemiz gerekir paylaştığımız oyunlar yabancı basın ve kişilerce ortaya atılan iddialar ve sızıntılardır. Yani bu oyunların Playstation tarafından resmi bir açıklama gelene kadar tabii ki doğru olduğunu iddia etmiyoruz. Bu nedenle  sızıntılar önümüzdeki ay neler beklememiz gerektiği konusunda siz kullanıcılarımıza ışık tutabilir.

Tom Clancy’s Rainbow Six siege Deluxe Edition

PS5

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege, Ubisoft Montreal tarafından geliştirilip kodlanan ve Ubisoft tarafından üstlenen çevrimiçi bir taktik nişancı video oyunudur. 1 Aralık 2015’te Microsoft Windows, PlayStation 4 ve Xbox One için dünya çapında piyasaya sürüldü; Oyun aynı zamanda PlayStation 5 ve Xbox Series X / S için de tam olarak beş yıl sonra 1 Aralık 2020’de piyasaya sürülmüştür. Oyun, tahribata ve oyuncular arasındaki işbirliğine büyük önem veriyor. Her oyuncu, bir rehineyi kurtarmak, bir bombayı etkisiz hale getirmek ve bir odadaki bir hedefi kontrol altına almak gibi farklı oyun modlarında bir saldırganın veya savunucunun kontrolünü üstlenmektedir.

Siege, Rainbow Six serisine bir giriş ve hikayeye daha fazla odaklanan taktiksel bir nişancı olan Tom Clancy’s Rainbow 6: Patriots’un farklı bir sürümüdür. Patriots, teknik eksiklikleri nedeniyle sonunda iptal edildikten sonra, Ubisoft serisini yeniden hazılarmaya karar verdi. Ekip, Rainbow Six serisinin değerlendirdi ve oyuncuların dünyadaki en iyi terörle mücadele ajanlarını taklit etmelerine izin vermenin oyun için en uygunu olduğuna inanıyordu. Ekip, farklı kuşatma durumları yaratmak için gerçek terörle mücadele birimlerine danıştı ve 1980 İran Büyükelçiliği kuşatması gibi gerçek hayattaki kuşatma örneklerini incelediler. AnvilNext 2.0 tarafından desteklenen oyun, yıkılabilir ortamlar oluşturabilmek için Ubisoft’un RealBlast teknolojisini de kullanıyor.

Electronic Entertainment Expo 2014’te duyurulan oyun, Best of Show dahil Game Critics Awards’tan dört aday aldı. Oyun eleştirmenlerden genel olarak olumlu tepkiler aldı ve övgüler çoğunlukla oyunun gerilimli çok oyunculu oyununa yönelikti ve taktik savaşlarına odaklandı. Ancak oyun, ilerleme sistemi ve içerik eksikliği nedeniyle eleştirildi. İlk satışları zayıftı, ancak Ubisoft’un oyun için bir “hizmet olarak oyunlar” modelini benimsemesi ve ardından birkaç ücretsiz indirilebilir içerik paketi yayınlamasıyla sonra oyuncu sayısında önemli ölçüde artış bulundu. Oyunun yayınlanmasından birkaç yıl sonra, bazı eleştirmenler, Siege’i lansman sonrası güncellemelerin getirdiği iyileştirmeler nedeniyle modern pazardaki en iyi çok oyunculu oyunlardan biri olarak kabul etti. Şirket, Siege’i bir espor oyunu yapmak için ESL ile ortaklık kurdu. Aralık 2020’de oyun, tüm platformlarda 70 milyon kayıtlı oyuncuyu aştı.

OKUYUN  Sony, Destiny ve Halo'nun geliştiricileriyle anlaştı! PlayStation'a özel multiplayer oyun geliyor

 

Gran Turismo Sport

PS4/PS5

Gran Turismo Sport, Polyphony Digital tarafından geliştirilen ve PlayStation 4 için Sony Interactive Entertainment tarafından yayınlanan bir yarış oyunudur. 18 Ekim’de Kuzey Amerika’da, 18 Ekim’de Avrupa’da ve 19 Ekim 2017’de Japonya’da piyasaya sürüldü. Ana serinin yedinci oyunu

Gran Turismo Sport’un ana odak noktalarından biri, uluslararası motor sporları yönetim organı Fédération Internationale de l’Automobile tarafından desteklenen ve FIA ​​Onaylı Gran Turismo Şampiyonaları için platform olarak hizmet veren rekabetçi çevrimiçi yarışlardır. Güncellemeler ile Aralık 2019 itibarıyla sayıyı 324 arabaya ve 82 yol yapılandırmasına getirdi. Ücretsiz güncellemeler ayrıca oyuna daha geleneksel bir tek oyunculu hikaye modu ekledi.

Rakiplerine benzer şekilde, Gran Turismo Sport bir yarış oyunudur ve iki oyun modu içerir: “Sport Modu” ve “Arcade Modu”. Çevrimiçi yarış da oyunda yer alıyor ve öncekilerden farklı olarak yalnızca çevrimiçi modda kaydetmeye izin veriliyor. Oyun, geçmişte dizilerde görülen “Prologue” başlıklarından farklı olarak tanımlanmış ve daha fazla içerik barındırıyor. Gran Turismo 5 ve 6’dan farklı olarak, oyunda dinamik bir hava durumu sistemi veya gündüz-gece döngüsü bulunmuyor, ancak oyuncular yine de yarışa girmeden önce günün saatini değiştirme seçeneğine sahip. [6] Aralık 2019 itibarıyla 32 lokasyonda 327 otomobil ve 82 konfigürasyon içeriyor.

Seride ilk kez oyun, Electronic Arts’ın Porsche markasına lisans hakkı sona erdikten sonra oyuna dahil olan Porsche araçlarını içeriyor (önceki Gran Turismo oyunları, yalnızca yedek olarak Ruf içeriyordu).

 

Blair Witch

PS4/PS5

Oyunun ana unsurlarından biri Ellis’in köpeği Bullet’tir. Oyuncu, bir komut menüsü aracılığıyla köpekle etkileşime girebilir. Beş komut vardır, “Kal”, “Yakın dur”, “Kınama”, “Evcil Hayvan” ve “Ara”. İkincisi, oyunun tamamlayıcı bir parçası olarak hizmet eder, çünkü boyunca bulunan öğeler Bullet’in belirli nesnelerin kokusunu veya nereye gideceğinin genel yönünü izlemesine izin verir. Savaş sırasında, Bullet karanlık yaratıkların oyuncuya saldırdığında bir gösterge görevi görür ve yakında olduklarında havlar, oyuncu, el fenerini yaratıklara doğru tutarak kendini savunabilir. Bullet’in bir diğer özelliği de Ellis’in psikolojik durumu. Oyuncunun Bullet’i her zaman yanında tutması çok önemlidir, çünkü ondan bir süre ayrı kalmak karakterin akıl sağlığı durumunu etkileyebilir. Oyunun sonu, oyuncunun yaptığı eylemleri hesaba katan oyuncu ile köpek arasındaki ilişkiye bağlı olarak hikaye değişikliğine uğrar.

OKUYUN  The Sinking City oyununu Steam'den satın almak isteyenlere uyarı!

Blair Witch, Bloober Team tarafından Blair Witch korku filmleri serisine dayanan gerilim psikolojik bir hayatta kalma korku video oyunudur. Lionsgate Games for Microsoft Windows, Xbox One ve Xbox Game Pass tarafından 30 Ağustos 2019’da yayınlanmıştır. Oyun, 1994 yılında gerçekleşen 1999 yapımı The Blair Witch Project filmindeki olaylardan iki yıl sonra gerçekleşir. Polis memuru Ellis Lynch, Kara Tepeler Ormanı’nda kayıp bir çocuğu aramaya katılır ve olaylar silsilesini gün yüzüne çıkarırsınız. Oyun daha sonra 3 Aralık 2019’da PlayStation 4’e, 25 Haziran 2020’de Nintendo Switch’e ve 29 Ekim 2020’de Oculus Quest & Quest 2’ye ayrı olarak çıktı.

Oyun, hayatta kalma korku mekaniklerine ve gizliliğe odaklanıyor ve oyuncunun dokuz yıllık kayıp izini izlemek ve takip etmek için kamera, cep telefonu, el feneri veya Ellis’in köpeği, mermi gibi öğeleri kullanmasını gerektiren birinci şahıs bakış açısıyla oynanmaktadır. Korkunç canavar ve yaratıkları savuştururken yaşlı Peter Shannon, hikaye boyunca, oyuncular garip voodo bebekleri, fotoğraflar ve kasetler toplar ve hikayeyi daha fazla pekiştirir.